Do strzelaniny doszło wczoraj w miejscowości Oxford Township w stanie Michigan.

15-letni uczeń otworzył ogień, zabijając na miejscu troje kolegów i raniąc  8 osób. Czwarta ofiara zmarła w szpitalu. Są to 16-letnia Tate Myre, 14-letnia Hana St. Juliana, 17-letnia Madisyn Baldwin i 17-letni Justin Shilling.

Czytaj więcej

Strzelanina w szkole w Michigan. 15-latek zabił 3 osoby

Siedmioro rannych uczniów w wieku od 14 do 17 lat przebywa w szpitalu z ranami postrzałowymi, ranny w rękę nauczyciel opuścił szpital.

Sprawca został obezwładniony i aresztowany kilka minut po oddaniu strzałów.

Napastnikiem okazał się 15-letni Ethan Crumbley. W półautomatycznej broni, pistolecie Sig Sauer 9 mm, której użył podczas ataku, było jeszcze 7 nabojów.

Broń tę w ostatni piątek kupił ojciec chłopaka. Ethan Crumbley zamieścił swoje zdjęcia z ćwiczeń ze strzelania pistoletem w mediach społecznościowych.

Miejscowe biuro szeryfa poinformowało, że rodzice chłopaka radzili synowi, by nie składał zeznań.

Już po ataku w mediach społecznościowych znaleziono wpisy z groźbami  użycia broni w liczącej 1700 uczniów Oxford High School.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Ethan Crumbley będzie sądzony jak dorosły. Zostanie oskarżony o akt terroru ze skutkiem śmiertelnym, usłyszy cztery zarzuty morderstwa 1. stopnia i 7 zrzutów napaści z zamiarem morderstwa.

Prokurator Karen McDonald nie ujawniła  motywu młodocianego mordercy. Powiedziała jednak, że prokuratorzy są „pewni”, że mogą wykazać, iż przestępstwo zostało popełnione z premedytacją.

- Istnieje wręcz góra cyfrowych dowodów. Taśmy wideo, media społecznościowe, wszystkie możliwe dowody cyfrowe  – powiedziała prokurator.