26-letni Hibiki Sato zdołał zidentyfikować przystanek autobusowy i jego otoczenie dzięki odbiciom w oczach japońskiej artystki. Mężczyzna dopasował zdjęcie do miejsca dzięki mapie Google.

Sato zdołał nawet ustalić, na którym piętrze mieszka kobieta. Opierał się na wysokości okien i kącie padania promieni słonecznych.

21-letnia Matsuoka, z grupy J-pop Tenshitsukinukeniyomi została zaatakowana w Tokio 1 września. Napastnik czekał na nią na przystanku autobusowym.

Kobieta zbliżała się do drzwi swojego mieszkania, gdy Sato podszedł do niej od tyłu i zakrył usta kawałkiem materiału. Ofiara została zaciągnięta w ciemne miejsce, gdzie napastnik ją wykorzystał. 

Dwa tygodnie później Sato został zatrzymany. Przyznał, że jest wielkim fanem artystki. 

Fani zaapelowali o zapewnienie artystkom z zespołu lepszej ochrony. W przeszłości doszło do podobnych ataków. Krajowe przepisy dotyczące nękania w sieci zostały zmienione po ataku na piosenkarkę Mayu Tomitę. Kobieta została wielokrotnie dźgnięta nożem przez stalkera. Piosenkarka próbowała zgłosić policji napastnika 12 dni przed atakiem, ale policja nie podjęła interwencji.