Piszą, że są Ministerstwem Rodziny i chcą pieniędzy - uwaga na fałszywe maile

Co najmniej kilkanaście organizacji pozarządowych otrzymało maile z żądaniem zapłaty wysłane, rzekomo, przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - informuje RMF FM.

Aktualizacja: 23.02.2017 12:18 Publikacja: 23.02.2017 12:10

Piszą, że są Ministerstwem Rodziny i chcą pieniędzy - uwaga na fałszywe maile

Foto: Fotorzepa, Franek Mazur

W mailu adresowanym do organizacji pozarządowych pojawia się informacja, że - w związku ze zmianami regulaminu resortu - organizacje muszą zapłacić za wpis do rejestru (brak jest informacji o jaki rejestr chodzi). Kwota jaką mają uiścić to 328 złotych - płatność ma zostać zrealizowana do 28 lutego.

W przypadku braku zapłaty oszuści grożą konsekwencjami prawnymi. Powołują się przy tym na "regulamin Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (§11 wew. utworzony w dniu 08.11.2016 roku)".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Przestępczość
Polak zamordowany w okolicach Aten. Greckie media podały nazwisko
Przestępczość
Nadzy Etiopczycy na ulicach Lubina - to ofiary brutalnego porwania
Przestępczość
Japonia: Pierwsza egzekucja od 2022 roku. Stracono „zabójcę z Twittera”
Przestępczość
Wietnam kończy z karaniem śmiercią za wywoływanie wojny
Przestępczość
Strzelanina w USA. Wśród ofiar ośmiomiesięczne dziecko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama