Beyond Meat to gigant na rynku wegańskich odpowiedników mięsa. Firma produkuje roślinne odpowiedniki burgerów, kiełbasek czy nuggetsów kierowane zarówno bezpośrednio na rynek konsumencki, jak i dla firm takich jak McDonald’s. Dyrektor operacyjny firmy Douglas Ramsey właśnie ma poważne problemy z powodu awantury, w którą wdał się 17 września.

Ramsey został aresztowany przez policję w Fayetteville po tym, jak miał odgryźć kawałek nosa mężczyźnie, z którym kłócił się przy próbie opuszczenia stadionowego parkingu po wydarzeniu sportowym. Z akt sądowych wynika, że Ramsey’a czekają zarzuty „groźby terrorystycznej” i „napaści trzeciego stopnia”. Dyrektora operacyjnego Beyond Meat zwolniono po wpłaceniu kaucji w wysokości 11 085 dolarów.

Douglas Ramsey dołączył do Beyond Meat w grudniu 2021 roku po trzydziestoletniej karierze w Tyson Foods, gigancie przetwórstwa mięsnego. Nadzorował tam produkcję drobiu i kontakty z McDonald’s.

Czytaj więcej

Nie ma mocnych na Biedronkę. Zostawia rywali w tyle

– Jestem dumny, że mogę dołączyć do misji firmy (Beyond Meat – przyp. red.), by produkować pyszne produkty, które są zdrowsze dla naszych klientów i bardziej przyjazne dla naszej planety – mówił Ramsey, w cytowanym przez BBC komunikacie, który wygłosił przy obejmowaniu stanowiska w Beyond Meat.

Produkujący wegańskie wyroby koncern nie odpowiada na prośby o komentarz w sprawie swojego dyrektora operacyjnego. Podobnie Ramsey unika odpowiedzi na prośby i skomentowanie swojej sytuacji.

Beyond Meat ma jednak poważniejsze problemy – niedawno obniżone zostały prognozy wzrostu przychodów i zapowiedziano zwolnienie 4 procent pracowników. Podobnie jak wiele innych firm, Beyond Meat ma problemy z powodu faktu, że klienci na całym świecie zmagają się z rosnącymi kosztami życia, więc rosnące ceny produktów firmy niekoniecznie są do przełknięcia. Firma straciła 70 procent swojej wyceny giełdowej tylko w 2022 r.