KFC zamyka restauracje w Rosji pod wpływem nacisków opinii publicznej

Sieć KFC zawiesiła swoją działalność na terenie Rosji. Wcześniej podobną decyzję podjął McDonald's. Rosję opuszcza też Stabucks i Coca-cola.

Publikacja: 08.03.2022 20:58

KFC w Moskwie

KFC w Moskwie

Foto: Bloomberg

Większość działalności w Rosji zawiesiła również firma General Electric; spółka będzie świadczyć jedynie niezbędne usługi - informuje Reuters.

"Podobnie jak wiele osób na całym świecie, jesteśmy wstrząśnięci i zasmuceni tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie. Yum! Brands wstrzymało wszelkie inwestycje i rozwój restauracji w Rosji" - poinformowała firma, będąca właścicielem restauracji KFC i Pizza Hut.

Agencja Bloomberga informuje również, że Yum! Brands postanowił przekazać wszystkie zyski z działalności w Rosji na cele humanitarne oraz dodatkowo 1 mln dolarów na rzecz Czerwonego Krzyża. „Jak zawsze koncentrujemy się na bezpieczeństwie naszych pracowników w tym regionie i będziemy nadal podejmować zdecydowane działania, aby wspierać nasze zespoły na Ukrainie" - napisano w oświadczeniu prasowym spółki.

Firma Yum! Brands ma około 1000 restauracji pod marką KFC i 50 lokali Pizza Hut w kraju, głównie na podstawie umów licencyjnych lub franczyzowych z niezależnymi właścicielami.

Czytaj więcej

McDonald's w końcu zamyka wszystkie restauracje w Rosji

Także Starbucks poinformował, że zawiesza wszelką działalność biznesową w Rosji, łącznie z dostarczaniem swoich markowych produktów.

Coca-cola także zdecydowała się zawiesić działalność w Rosji. "Nasze serca są z ludźmi, którzy znoszą niewybaczalne skutki tych tragicznych wydarzeń w Ukrainie” – napisano w krótkim oświadczeniu. "Będziemy nadal monitorować i oceniać sytuację” – zapewnia koncern.

Przemysł spożywczy
Cydr wraca na stoły w wielkim stylu
Przemysł spożywczy
FAO: ceny żywności w maju najniższe od 2 lat
Przemysł spożywczy
Producenci chipsów pod pręgierzem. Spór o cenę kartofla i krzywdę rolników
Przemysł spożywczy
Batony Mars będą miały nowe opakowania. Duża zmiana
Przemysł spożywczy
Małpki tracą przyjaciół, Polacy piją coraz mniej wódki
Przemysł spożywczy
Rzeź wegańskich produktów. Producenci wycofują je z półek