Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 01.04.2020 20:55 Publikacja: 01.04.2020 07:24
Foto: Fotorzepa, Jakub Dobrzyński
Dwanaście tysięcy skazanych na krótkie kary pozbawienia wolności będzie mogło lada dzień wyjść na kontrolowaną wolność, tzn. z elektroniczną bransoletą. Chodzi o odbywających karę do 18 miesięcy pozbawienia wolności. Do tej pory szansę na to mieli skazani na kary do roku więzienia. SDE przyznaje sąd penitencjarny na wniosek osadzonego.
Drugi sposób na rozrzedzenie zakładów karnych to przerwy w karze. Może o nią wystąpić dyrektor zakładu karnego po akceptacji Centralnego Zarządu Służby Więziennej.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Śmierć jednego z rodziców lub obu wiąże się z koniecznością podziału majątku, który po sobie zostawili. Dziedzic...
Skarbówka twierdzi, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego o uldze meldunkowej nie obowiązuje. I nie chce się zajmow...
Warszawski sąd okręgowy przyznał odszkodowanie pracownicy sklepu, która - wbrew zapewnieniom pracodawcy - po pow...
Wezwanie sędziów Sądu Najwyższego przez Waldemara Żurka do zaprzestania orzekania to groźba bezprawna – twierdzi...
51-letnia radca prawny z Łańcuta Joanna L. została skazana za przywłaszczenie pieniędzy swoich klientów i wyłudz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas