Reklama
Rozwiń

Europejski Nakaz Aresztowania za Grzegorzem Borysem podejrzanym o zabicie dziecka

Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania za Grzegorzem Borysem - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Mężczyzna jest podejrzany o zamordowanie swojego 6-letniego syna. Nadal może ukrywać się w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie trwa na niego policyjna obława.

Publikacja: 24.10.2023 11:30

Poszukiwany 44-letni Grzegorz Borys jest podejrzewany o zabójstwo 6-letniego chłopca

Poszukiwany 44-letni Grzegorz Borys jest podejrzewany o zabójstwo 6-letniego chłopca

Foto: X/PomorskaPolicja

dgk

44-letni Grzegorz Borys jest poszukiwany od piątku. Tego dnia  po godzinie 10.00 policja została wezwana do jednego z mieszkań na osiedlu w Gdyni Fikakowie, gdzie matka chłopczyka znalazła jego ciało z poderżniętym gardłem.  Policjanci mieli też znaleźć w mieszkaniu odręcznie napisaną notatkę: „Przepraszam za wszystko, wszyscy jesteście bestiami". 

Za mężczyzną wystawiono list gończy i wydano postanowienie o przedstawieniu mu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prokuratura wystąpiła też do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Jest on ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.  Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawnej były stosowane przez państwa członkowskie. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Sądy i trybunały
Coraz więcej wakatów w Trybunale Konstytucyjnym. Prawnicy mówią, co trzeba zrobić
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Prawnicy
Prof. Marcin Matczak: Dla mnie to podważalny prezydent
Zawody prawnicze
Rząd zmieni przepisy o zawodach adwokata i radcy. Projekt po wakacjach
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama