Do zdarzenia doszło 11 stycznia 2021 roku podczas manifestacji odbywającej się na Placu Konstytucji w Warszawie. - Katarzyna A. naruszyła nietykalność cielesną policjanta ochraniającego zgromadzenie poprzez uderzenie go drzewcem flagi - powiedział Polskiej Agencji Prasowej prokurator Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak wyjaśnił, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście w Warszawie oskarżyła kobietę o czyn z art. 222 par. 1 Kodeksu karnego (naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza) w zw. z art. 57a Kodeksu karnego

Aktywistka została skazana na karę grzywny w wysokości 25 stawek po 20 złotych każda (500 zł). Sąd zobowiązał ją również do zapłaty na rzecz pokrzywdzonego policjanta nawiązki w kwocie 300 złotych.

- Sąd wydając wyrok nakazowy uznał, że na podstawie zebranych przez Prokuraturę dowodów okoliczności czynu i wina oskarżonej nie budzi wątpliwości. Sąd podzielił również ocenę prokuratury co do chuligańskiego charakteru tego przestępstwa - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Czytaj więcej

"Babcia Kasia" niewinna. Sąd Najwyższy o nazwaniu policjantów "durniami"