Poród odbył się 9 sierpnia 2021 roku w Chęcinach w województwie świętokrzyskim. Jak relacjonowały media, do Barbary B. przyjechała 13-letnia wnuczka, Wiktoria, która wówczas zaczęła rodzić. Kobieta nie wezwała jednak służb ratunkowych, a zadzwoniła do matki 13-latki, która przyjechała po jakimś czasie. Wtedy wezwano pogotowie, jednak było już za późno na uratowanie noworodka.

Sprawą zajęła się prokuratura. Śledczy zlecili badania DNA. Ojcem dziecka okazał się 71-letni Stanisław G. Mężczyzna na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Usłyszał także zarzut współżycia z nieletnią, za co groziło mu do 12 lat więzienia.

Babcia 13-latki, Barbara B. usłyszała zarzut, że 9 sierpnia 2021 roku poprzez zaniechanie wezwania służb ratunkowych do swojego domu w Chęcinach, naraziła wnuczkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jak informuje portal natemat.pl, 30 listopada 2022 roku zapadł wyrok. Sąd Rejonowy w Kielcach skazał 59-latkę na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo też kobieta ukarana została grzywną w wysokości 1,5 tys. złotych i obciążona kosztami sądowymi w wysokości 500 złotych.

Wyrok jest nieprawomocny. Na wniosek prokuratora jawność postępowania została wyłączona.