Jak informuje Onet, okazuje się, że otrzymana odpowiedź znacznie różni się od słów wiceministra zdrowia, jakie padły w kontekście wesel.

Ministerstwo Zdrowia wielokrotnie wskazywało, że wesela stanowią jedno z większych źródeł zakażeń COVID-19.

Przedstawiane dane niepokoją przedstawicieli branży weselnej, którzy odnotowali duże straty w związku z odwołaniem przyjęć w tym sezonie.

Czytaj także:

Zakazane utwory na ślubach kościelnych. Wśród nich "Ave Maria"

Wielu chorych, 41 osób na kawarantannie po weselu pielęgniarki i ratownika medycznego

Koronawirus a ślub: co z zawartymi umowami

W mediach społecznościowych powstała nawet grupa zrzeszająca zmęczonych zaistniałą sytuacją przedstawicieli branży weselnej. Postanowili oni wciąć sprawy w swoje ręce i wystąpili do Głównego Inspektoratu Sanitarnego z prośbą o wskazanie liczby ognisk koronawirusa w Polsce, które zostały zdiagnozowane jako ogniska weselne od dnia 06 czerwca 2020 r. oraz liczbę osób zakażonych bezpośrednio w tych ogniskach.

Tymczasem jak podaje Onet, GIS w oficjalnej odpowiedzi pisze, że nie posiada pełnych danych w tym zakresie, ponieważ nie zbiera ich sukcesywnie.

Natomiast z informacji otrzymanych z wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych zanotowano (według danych na dzień 16 lipca 2020 r.) 29 ognisk zakażeń na ślubach/weselach oraz 351 osób zakażonych w związku z tymi uroczystościami.

Czytaj więcej na onet.pl