Reklama
Rozwiń

Rzecznik praw dziecka pyta MEN co z edukacją domową

Czy uczniowie zdobywający wiedzę w systemie edukacji domowej i zdający egzaminy w trybie zewnętrznym, są tak samo wykształceni jak rówieśnicy na co dzień uczęszczających do szkoły? – to pytanie, które resortowi edukacji stawia Rzecznik Praw Dziecka.

Aktualizacja: 01.06.2016 11:54 Publikacja: 01.06.2016 11:32

Rzecznik praw dziecka pyta MEN co z edukacją domową

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Do rzecznika praw dziecka zgłaszają się rodzice zaniepokojeni zmianami zasad realizacji tzw. edukacji domowej, szczególnie faktem, że MEN zmniejszył środki na taką formę nauki, argumentując, że były one zbyt wysokie w stosunku do realizowanych zadań.

W styczniu br. w ministerstwie edukacji narodowej odbyło się spotkanie z udziałem rodziców dzieci realizujących obowiązek szkolny poza szkołą. Rodzice wskazywali m.in. na potrzebę doprecyzowania sposobu finansowania zadań szkół, których uczniami są dzieci spełniające obowiązek szkolny poza szkołą (zajęcia pozalekcyjne, zajęcia specjalistyczne, egzaminy kwalifikacyjne), standaryzację egzaminów klasyfikacyjnych, przeprowadzanych w szkołach macierzystych, praktykę przekazywania rodzicom środków finansowych na organizację dodatkowych zajęć edukacyjnych lub zajęć rozwijających zainteresowania czy organizację kształcenia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono