Zmiany dotyczą dwóch kwestii: szczepień na COVID-19 i dostępu do obiektów sportowych.

W pierwszym przypadku do zerowej grupy szczepień dodano osoby urodzone w latach 1962-1981. Wskazano także, iż jeśli osobom tym wystawiono skierowanie na szczepienie przeciwko koronawirusowi przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, są uprawnione, w okresie ważności tego skierowania, do poddania się szczepieniu.

Czytaj także:

Wpadka rządu z rejestracją czterdziestolatków na szczepienia

To pokłosie zamieszania z zapisami na konkretne terminy szczepień. W środę ok. godz. 22 w systemie pojawiła się możliwość wyboru terminu szczepienia dla osób do rocznika 1981. Wielu 40- i 50-latkom udało się zarejestrować już na czwartek, inni dostali termin tuż po świętach. Większość została zapisana na kwiecień. Po kilku godzinach zapisy zawieszono.

Minister Michał Dworczyk tłumaczył, że był to „błąd w systemie" i wszyscy, którzy się zapisali, zostaną przepisani na... maj. Jak poinformował Dworczyk osoby te mają otrzymać informację o nowym terminie szczepień 2 kwietnia.

Wyjątkiem są 40-latkowie, którzy zapisali się na szczepienie na 1 lub 2 kwietnia - w ich przypadku na przełożenie szczepienia jest za późno, w związku z czym zostaną oni zaszczepieni w tym terminie.

W rozporządzeniu zawężono dostęp do basenów, siłowni, klubów i centrów fitness tylko do „członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich". Wcześniej z tych obiektów mogli korzystać członkowie kadr wszystkich sportów, nie tylko tych olimpijskich.