Aktualizacja: 12.08.2015 08:39 Publikacja: 12.08.2015 08:39
Foto: 123RF
Rolnik zrzeszony w grupie producenckiej będzie musiał 80 proc. swoich plonów sprzedać za pośrednictwem takiej grupy. Tylko pozostałą część produkcji wprowadzi na rynek indywidualnie. To jedna ze zmian projektu nowelizacji ustawy o grupach producentów rolnych i ich związkach, który we wtorek przyjął rząd.
Ustalenie poziomu produkcji, jaka ma być wprowadzona do sprzedaży za pośrednictwem grupy producentów rolnych, ma m.in. ułatwić takiej grupie przetwarzanie produktów, dla których została ona utworzona. Pozwoli to bardziej elastycznie stosować się do wymagań rynkowych nie tylko pod względem jakości, ilości, ale i asortymentu sprzedawanych produktów. Dzięki temu takie grupy producenckie (działające tak jak przedsiębiorstwo) mają być bardziej konkurencyjne także na rynku unijnym.
Nie należy zaległościami czynszowymi obciążać małoletniego dziecka lokatorów, które jako dorosły może żądać za sądowy wyrok odszkodowania - orzekł Sąd Najwyższy. I uwzględnił skargę nadzwyczajną rzecznika praw obywatelskich.
Śmierć rodziców nieodłącznie wiąże się z koniecznością załatwienia formalności związanych z podziałem majątku. Jeśli między spadkobiercami panuje zgoda, przyjęcie spadku z reguły nie jest skomplikowane. Kto uczestniczy w procesie dziedziczenia?
System e-Doręczeń, czyli cyfrowy odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru, zacznie powszechnie obowiązywać już 1 stycznia 2025 roku.
Nawet lekarz, który przyjmuje pacjentów prywatnie, wystawi receptę na leki refundowane. Dzięki temu pacjent, który po prywatnej wizycie będzie chciał dostać bezpłatny lek, nie będzie musiał już iść po taką receptę do lekarza rodzinnego.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek Bogdana Święczkowskiego na nowego prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Wiceminister sprawiedliwości, sędzia Dariusz Mazur stwierdził, że wybór ten dotknięty jest ewidentną wadą formalną.
Czy przy zniesieniu współwłasności nieruchomości Skarbowi Państwa przysługuje prawo pierwokupu? Zdecyduje Sąd Najwyższy.
Polskie rolnictwo nazbierało przez lata wyzwań, z którymi decydenci nie chcą się mierzyć ze względu na ich polityczny ciężar. Wśród nich są decyzja o terminalach zbożowych, zasady współpracy z Ukrainą i strategia przyszłości rolnictwa
Ochronę interesów rolników zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie zapowiedział premier Donald Tusk po pierwszym spotkaniu szefów rządów obu krajów w Warszawie. Jednak porozumienia na razie brak.
Nie będzie ochrony konsumenckiej przy zaciąganiu przez rolników kredytów i pożyczek lombardowych.
Dlaczego Konfederacja i Lewica w najbliższym czasie zyskają w sondażach?
Czy organizacje rolnicze nie uczestniczyły w konsultacjach społecznych, gdy lata temu przygotowywane były rozwiązania Zielonego Ładu? Czyje stanowisko więc w Brukseli prezentowali ówczesny minister rolnictwa i premier Morawiecki?
W związku z zachowaniem policji wobec protestujących przed Sejmem rolników PiS chce dymisji szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego. Poseł Mariusz Błaszczak mówi o prowokacji, Przemysław Czarnek przekonuje, że kostka brukowa była wcześniej przygotowana i skądś przywieziona. - Nie słyszałem, że kostki brukowe same na nogach przychodzą sobie do Warszawy - zaznacza.
- To, co się wczoraj stało nie mogło stać się bez przyzwolenia z góry - ocenił w RMF FM wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, odnosząc się do działań policji w sprawie protestu rolników w Warszawie. W związku z wydarzeniami przed Sejmem Konfederacja domaga się dymisji szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego (PO).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas