Ranking firm doradztwa podatkowego 2019 - wyniki 13. edycji

Największą firmą na rynku doradztwa jest Deloitte. Najwyższe przychody za 2018 rok ma EY.

Aktualizacja: 18.04.2019 11:28 Publikacja: 17.04.2019 14:34

Laureaci 13. edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego "Rzeczpospolitej"

Laureaci 13. edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego "Rzeczpospolitej"

Foto: rp.pl/Adamski

Redakcja „Rzeczpospolitej" już po raz 13. przyznała nagrody najlepszym kancelariom i firmom doradztwa podatkowego oraz indywidualne wyróżnienia dla najlepszych ekspertów.

Czytaj także:

Ranking firm doradztwa podatkowego "Rzeczpospolitej" - 13. edycja

Nasz ranking pokazuje, że większość uczestników poprawiła swoje przychody oraz zwiększyła zatrudnienie. Największy zespół, liczący 180 doradców, ma firma Deloitte. Najwyższe przychody w 2018 r. – ponad 237 mln zł – osiągnął EY. To wzrost o blisko 28 mln zł w porównaniu z rokiem poprzednim. Najszybciej zaś rozwija się firma Taxonity, zatrudniająca trzech doradców, której przychody zwiększyły się o 303 proc., do 2,2 mln zł.

Pokazujemy też, że najwięcej spółek notowanych na warszawskiej giełdzie – 127 - obsługuje firma Deloitte. Na podium znalazły się też PwC, która świadczy usługi dla 107. spółek z GPW, a EY – dla 96.

Kolejny raz nagrodziliśmy firmy i kancelarie za prestiżowe sukcesy: wygrane przed sądami, doradztwo w transakcjach i innowacyjne rozwiązania. Wyboru dokonały kapituły złożone z ekspertów w danej dziedzinie. Kapitule głównej, która nagradzała m.in. wyroki sądowe, przewodniczyła prof. Elżbieta Chojna-Duch z Uniwersytetu Warszawskiego.

W tej edycji rankingu kapituła wskazała też po raz pierwszy najlepszych ekspertów w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego. W poprzednich latach o zwycięstwie decydowała liczba głosów oddanych na daną osobę przez innych uczestników rankingu, czyli jej konkurentów. Tym razem konkurs składał się z dwóch etapów. Kapituła głosowała na finalistów wskazanych przez innych doradców.

W ścisłej czołówce znalazło się dwoje doradców z Kancelarii Ożóg Tomczykowski – Krystyna Szydłowska w zakresie cen transferowych i Jacek Matarewicz w podatku akcyzowym. Nowym liderem w PIT została Patrycja Goździowska (SSW Pragmatic Solutions), a w podatku od nieruchomości Paweł Banasik (Deloitte).

Kapituła wybrała też młody talent doradztwa podatkowego. W tej kategorii brały udział osoby posiadające tytuł zawodowy nie dłużej niż pięć lat, które już teraz mogą się pochwalić znaczącymi sukcesami. Największą liczbę głosów uzyskał Michał Majczyna z kancelarii MVP Tax. Kapituła doceniła go za sprawy wygrane przed sądami administracyjnymi w zakresie VAT.

Nagrodziliśmy też firmy zaangażowane w tworzenie dobrego prawa podatkowego, które nie tylko interpretują przepisy dla swoich klientów, ale również uczestniczą w procesie legislacyjnym. W tej kategorii zwyciężyła Grant Thornton, która m.in. broniła przedsiębiorców przed wprowadzeniem niekorzystnych zmian w VAT.

Przyznaliśmy też wyróżnienia za najlepsze strony WWW firm i kancelarii. W tej kategorii wygrywa po raz drugi firma ECDP z Katowic.

Nagrodę za działalność pro bono otrzymuje kancelaria MVP Tax, która wspiera m.in. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Sprawa wygrana przez nią przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w zakresie zwolnienia z CIT może mieć znaczenie dla wszystkich organizacji pożytku publicznego.

Cały Ranking w czwartkowej "Rzeczpospolitej"oraz w naszym e-sklepie

Zobacz wyniki 13. edycji Rankingu

Redakcja „Rzeczpospolitej" już po raz 13. przyznała nagrody najlepszym kancelariom i firmom doradztwa podatkowego oraz indywidualne wyróżnienia dla najlepszych ekspertów.

Czytaj także:

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Prawo karne
PiS zaostrza przepisy - dożywocie i kary dla 14-latków. Kontrowersji jest więcej
Materiał Promocyjny
Podróżuj ekologicznie! Program Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności
Prawo karne
Porzucił w lesie kota z cewnikiem i wenflonem. Jest wyrok
Prawo drogowe
Nowe fakty ws. wypadku na A1. Będą zarzuty dla kierowcy BMW
Prawo drogowe
Egzaminacyjna turystyka ma się dobrze. Gdzie najłatwiej zdać na prawo jazdy
Materiał Promocyjny
„Skoro wiemy, że damy radę, to zróbmy to”. Oto ludzie, którzy tworzą Izerę
Prawo dla Ciebie
Jak oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu oraz w referendum. Objaśniamy
Konsumenci
Wyłom czy eksces Sądu Najwyższego? Korzystny dla banku wyrok ws. frankowej