Ranking firm doradztwa podatkowego 2019 - wyniki 13. edycji

Największą firmą na rynku doradztwa jest Deloitte. Najwyższe przychody za 2018 rok ma EY.

Aktualizacja: 18.04.2019 11:28 Publikacja: 17.04.2019 14:34

Laureaci 13. edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego "Rzeczpospolitej"

Laureaci 13. edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego "Rzeczpospolitej"

Foto: rp.pl/Adamski

Redakcja „Rzeczpospolitej" już po raz 13. przyznała nagrody najlepszym kancelariom i firmom doradztwa podatkowego oraz indywidualne wyróżnienia dla najlepszych ekspertów.

Czytaj także:

Ranking firm doradztwa podatkowego "Rzeczpospolitej" - 13. edycja

Nasz ranking pokazuje, że większość uczestników poprawiła swoje przychody oraz zwiększyła zatrudnienie. Największy zespół, liczący 180 doradców, ma firma Deloitte. Najwyższe przychody w 2018 r. – ponad 237 mln zł – osiągnął EY. To wzrost o blisko 28 mln zł w porównaniu z rokiem poprzednim. Najszybciej zaś rozwija się firma Taxonity, zatrudniająca trzech doradców, której przychody zwiększyły się o 303 proc., do 2,2 mln zł.

Pokazujemy też, że najwięcej spółek notowanych na warszawskiej giełdzie – 127 - obsługuje firma Deloitte. Na podium znalazły się też PwC, która świadczy usługi dla 107. spółek z GPW, a EY – dla 96.

Kolejny raz nagrodziliśmy firmy i kancelarie za prestiżowe sukcesy: wygrane przed sądami, doradztwo w transakcjach i innowacyjne rozwiązania. Wyboru dokonały kapituły złożone z ekspertów w danej dziedzinie. Kapitule głównej, która nagradzała m.in. wyroki sądowe, przewodniczyła prof. Elżbieta Chojna-Duch z Uniwersytetu Warszawskiego.

W tej edycji rankingu kapituła wskazała też po raz pierwszy najlepszych ekspertów w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego. W poprzednich latach o zwycięstwie decydowała liczba głosów oddanych na daną osobę przez innych uczestników rankingu, czyli jej konkurentów. Tym razem konkurs składał się z dwóch etapów. Kapituła głosowała na finalistów wskazanych przez innych doradców.

W ścisłej czołówce znalazło się dwoje doradców z Kancelarii Ożóg Tomczykowski – Krystyna Szydłowska w zakresie cen transferowych i Jacek Matarewicz w podatku akcyzowym. Nowym liderem w PIT została Patrycja Goździowska (SSW Pragmatic Solutions), a w podatku od nieruchomości Paweł Banasik (Deloitte).

Kapituła wybrała też młody talent doradztwa podatkowego. W tej kategorii brały udział osoby posiadające tytuł zawodowy nie dłużej niż pięć lat, które już teraz mogą się pochwalić znaczącymi sukcesami. Największą liczbę głosów uzyskał Michał Majczyna z kancelarii MVP Tax. Kapituła doceniła go za sprawy wygrane przed sądami administracyjnymi w zakresie VAT.

Nagrodziliśmy też firmy zaangażowane w tworzenie dobrego prawa podatkowego, które nie tylko interpretują przepisy dla swoich klientów, ale również uczestniczą w procesie legislacyjnym. W tej kategorii zwyciężyła Grant Thornton, która m.in. broniła przedsiębiorców przed wprowadzeniem niekorzystnych zmian w VAT.

Przyznaliśmy też wyróżnienia za najlepsze strony WWW firm i kancelarii. W tej kategorii wygrywa po raz drugi firma ECDP z Katowic.

Nagrodę za działalność pro bono otrzymuje kancelaria MVP Tax, która wspiera m.in. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Sprawa wygrana przez nią przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w zakresie zwolnienia z CIT może mieć znaczenie dla wszystkich organizacji pożytku publicznego.

Cały Ranking w czwartkowej "Rzeczpospolitej"oraz w naszym e-sklepie

Zobacz wyniki 13. edycji Rankingu

Redakcja „Rzeczpospolitej" już po raz 13. przyznała nagrody najlepszym kancelariom i firmom doradztwa podatkowego oraz indywidualne wyróżnienia dla najlepszych ekspertów.

Czytaj także:

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Nieruchomości
Sąsiad zajrzy nam przez płot? Zmiany w prawie budowlanym i budowanie bliżej siebie
Sądy i trybunały
Izba Cywilna SN zbada pytania Ziobry o tryb korekty płci. Choć Bodnar je wycofał
W sądzie i w urzędzie
Sądy nie chcą nagrań z samochodowej kamerki. Jest propozycja
Spadki i darowizny
Wzięła darowiznę i poszła swoją drogą. SN rozstrzygnął spór babci z wnuczką
Prawo pracy
Praca zdalna w odwrocie. Nowe przepisy nie pomogły
Prawo karne
Nie tylko Collegium Humanum. Rektorzy trzech uczelni zatrzymani przez CBA