Reklama

Związkowcy zabiegają o wprowadzenie emerytur stażowych: 35–40 lat pracy da prawo do świadczenia

35–40 lat pracy da prawo do świadczenia z ZUS. Optują za tym związkowcy i pracodawcy. Zaprezentuje je w kampanii wyborczej Prezydent RP.

Aktualizacja: 27.11.2019 11:26 Publikacja: 26.11.2019 17:51

Związkowcy zabiegają o wprowadzenie emerytur stażowych: 35–40 lat pracy da prawo do świadczenia

Foto: Adobe Stock

NSZZ „Solidarność" i OPZZ od lat zabiegają o wprowadzenie emerytur stażowych. W ten sposób kobiety, które przepracowały 35 lat, i mężczyźni z 40-letnim stażem mogliby liczyć na możliwość przejścia na emeryturę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oznacza to, że np. gdyby mężczyzna rozpoczął pracę w wieku 18 lat, to na emeryturę mógłby przejść już jako 58-latek.

Wszystko wskazuje, że niedługo setki tysięcy Polaków zyskają nowe uprawnienie. Na wczorajszym posiedzeniu zespołu ubezpieczeń społecznych w Radzie Dialogu Społecznego, ku zaskoczeniu związkowców, zarówno Konfederacja Lewiatan, jak i Pracodawcy RP zadeklarowali gotowość do rozmów.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Prawo karne
Przegląd auta „na papierze”. Prawomocny wyrok dla diagnosty i kierowcy
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Prawo karne
Syn skazany za jazdę po alkoholu, auto straciła matka
Sądy i trybunały
Marcin Walasik: sędziowie będą mieli jednolity status. A co z wynagrodzeniem?
Internet i prawo autorskie
Organizacje twórców apelują do minister kultury. „Pani decyzja przejdzie do historii"
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Prawo drogowe
Czy kolizja w trakcie egzaminu na prawo jazdy go unieważnia? Jest ważny wyrok NSA
Materiał Promocyjny
Nowy Ursus to wyjątkowy projekt mieszkaniowy w historii Ronsona
Reklama
Reklama