– Już za 2 tygodnie, 1 lipca, rusza nabór wniosków o świadczenie w ramach programu „Dobry start". To kolejny po „Rodzinie 500+" program tworzący kompleksową i długofalową politykę rodzinną naszego rządu – wskazuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Pieniądze dla uczniów od 7 do 24 roku życia

Co ciekawe świadczenie przysługuje nie tylko uczącym się dzieciom, ale też uczniom szkół dla dorosłych i policealnych. 300 zł otrzyma każde dziecko uczące się w szkole w wieku od 7 do 20 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie przysługuje do 24 roku życia.

Czytaj także:

Jak złożyć wniosek

Wnioski można składać elektronicznie od 1 lipca br. oraz za pośrednictwem tradycyjnej poczty od 1 sierpnia br. Nabór potrwa do końca listopada.

– Szczególnie dzisiaj, w dobie epidemii koronawirusa, zachęcam do korzystania z drogi elektronicznej, która jest naprawdę łatwa i dużo szybsza. To m.in. bankowość elektroniczna, portal Emp@tia, a także Platforma Usług Elektronicznych ZUS – podkreśla minister Maląg.

Program „Dobry start" uruchomiono w 2018 r. Jego celem jest wsparcie rodziców i wyrównanie szans edukacyjnych dzieci. W ubiegłym roku z świadczenia skorzystało 4,5 mln uczniów.