Informację taką przekazała za pośrednictwem Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że świadczenie będzie wypłacane na tych samych zasadach jak do tej pory. W tym roku nie jest planowana waloryzacja świadczenia ani powrót do kryterium dochodowego na pierwsze dziecko.

Wnioski o pieniądze z programu "Rodzina 500+ " można składać od 1 lutego tylko przez internet. Tak będzie do końca marca. Dopiero od 1 kwietnia zainteresowani będą mogli składać wnioski na papierowych formularzach.

Minister Maląg zachęcała jednak, aby z powodu  sytuacji pandemicznej korzystać z drogi elektronicznej. Można w tym celu korzystać z platformy ePUAP, bankowości elektronicznej albo portalu Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl) czy Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

- Prawo do świadczenia zostanie ustalone na rok i obejmie okres od 1 czerwca 2021 roku do 1 maja 2022 roku - mówiła Marlena Maląg.

Jak dodała, w budżecie państwa są zarezerwowane na ten cel pieniądze - 41 miliardów złotych.

Przypomnijmy, że  świadczenie przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny.  Od początku istnienia programu "Rodzina 500+ " tj. od kwietnia 2016 r., programem objęto 6,5 mln dzieci, a wartość wypłaconych świadczeń przekroczyła 134 mld zł.