Niemal co piąty ankietowany (17 proc.) przyznał, że ktoś z jego najbliższego otoczenia (rodzina, bliscy lub znajomi) w pandemii zmienił miejsce pracy lub wykonywany zawód.
90 proc. ankietowanych przez IBRiS Polaków stwierdziło, że w pandemii nie zmieniło miejsca pracy lub wykonywanego zawodu. Nie dotyczy to jednak grupy zatrudnionych na tzw. umowy śmieciowe - pisze Business Insider Polska.
Aktualizacja: 07.06.2021 08:09 Publikacja: 07.06.2021 08:01
Foto: PAP/Albert Zawada
Niemal co piąty ankietowany (17 proc.) przyznał, że ktoś z jego najbliższego otoczenia (rodzina, bliscy lub znajomi) w pandemii zmienił miejsce pracy lub wykonywany zawód.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Business Insider Polska
Bruksela zachęca państwa członkowskie do hojnej polityki budżetowej. Polsce rekomenduje nadzwyczajne działania w celu przyspieszenia zielonej rewolucji.
Stylistyka modelu jest połączeniem wysokiej jakości materiałów, japońskiego rodowodu oraz pasji, jaką doświadczeni mistrzowie Takumi wkładają w każdy z unikatowych samochodów Mazdy.
Sprzedaż detaliczna w kwietniu podskoczyła realnie aż o 19 proc. rok do roku. To jednak tylko pozornie dobry wynik. W tle widać słabnięcie popytu konsumpcyjnego.
Ministerstwo Finansów łagodzi słowa premiera Morawieckiego o „żerującej” na wojnie Norwegii, i dyplomatycznie wychodzi z projektem tzw. solidarity windfall tax. To bardzo kontrowersyjny i raczej mało realny pomysł – oceniają eksperci.
Po dwóch trudnych latach rynek ponownie się rozwija, zapowiadane są także wejścia nowych marek i butików. Branża luksusowa coraz mocniej obecna jest też w internecie.
PZL-Świdnik proponuje Siłom Zbrojnym nowe, polskie śmigłowce wielozadaniowe opracowane na bazie awangardowych platform
Rosnąca konkurencja o kandydatów do pracy sprawia, że firmy starają się ich przyciągnąć nie tylko wyższymi stawkami i pakietem benefitów, ale również ofertą stałego zatrudnienia.
Szybki wzrost płacy minimalnej może zachęcić do udziału w PPK pracowników z niskimi dochodami. Dla nich ten program staje się szczególnie atrakcyjny.
Wirus (koronawirus SARS-CoV-2) musi być monitorowany, bo on może w którymś momencie zmienić się tak, że znowu będzie bardzo groźny - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem dr Paweł Grzesiewski, immunolog, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.
Osoby zaszczepione przeciwko ospie prawdziwej są także odporne na małpią ospę – mówi prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska, wirusolog z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.
Belgia stała się pierwszym krajem świata, który wprowadził obowiązkową, 21-dniową kwarantannę dla osób zakażonych małpią ospą.
Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson oświadczył, że brytyjski rząd uważnie przygląda się okolicznościom transmisji wirusa małpiej ospy. Zakażenie tym wirusem wykryto właśnie w Szkocji.
Amerykański gigant IT planuje przeniesienie części produkcji z Chin do innych krajów. Wśród najbardziej prawdopodobnych pretendentów są Indie i Wietnam. Tam koszty produkcji są tak samo niskie lub niższe aniżeli w Chinach i nie ma obostrzeń covidowych.
W kilku europejskich krajach badane są przypadki prawdopodobnego zakażenia wirusem małpiej ospy - rzadkiej odzwierzęcej choroby, której obecność potwierdzono już w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Portugalii, Szwecji, USA, Kanadzie i Australii.
Większość przepisów wprowadzonych specustawą covidową obowiązuje zarówno w okresie stanu epidemii, jak i w okresie stanu zagrożenia epidemicznego. Jednak od 16 maja 2022 roku, organy administracji publicznej nie mogą przedłużać terminu załatwienia sprawy z powołaniem się na epidemię.
W kolejnym europejskim kraju stwierdzono przypadek małpiej ospy. O wykryciu choroby w Szwecji poinformowała miejscowa agencja ds. zdrowia publicznego.
Po latach zachłyśnięcia się zachodnimi markami i produkcją z importu widać powrót konsumentów do rodzimych producentów. Mimo wyższych cen.
Obecna demokracja nie może istnieć bez partii, więc może trzeba zmienić sposób działania demokracji.
Mimo mocnych zawirowań rynkowych, nie widać zapaści w statystykach nowych projektów mieszkaniowych. Dlaczego? I co dalej?
Pegasus już nie działa, ale nowe cyberszpiegowskie gadżety będą mogły operować w Polsce całkiem swobodnie.
CBA zostało odcięte od izraelskiego systemu szpiegującego, ale już planuje zakup innego. Kontroli cały czas brak.
Regiony dostaną 40 proc. pieniędzy z nowego budżetu UE – mówi Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.
W Sinciangu na dziesięć lat idzie za kraty ten, kto nie pali. Bo to znak, że wyznaje islam.
Rok po wybuchu afery z nadużywaniem cybersystemu nie zmieniono prawa, by ukrócić niekontrolowaną inwigilację przez służby.
Od piątku można się starać o kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego. Tyle że po serii podwyżek stóp procentowych klienci tracą zdolność kredytową. Program w niczym tu nie pomoże.
Jedność i mobilizacja – pod takimi hasłami odbył się wyjazdowy klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej w Jachrance. Przełomów jednak brak.
Tylko o 2 proc., do 7,3 mln, urośnie w tym roku liczba gospodarstw domowych w zasięgu światłowodowego internetu – mówią najnowsze prognozy firmy IDATE.
MON zapowiada zakupy kolejnych sześciu baterii amerykańskiego systemu Patriot. – Do Waszyngtonu trafia właśnie zapytanie ofertowe w tej sprawie – zapewnił szef MON Mariusz Błaszczak.
Drożyzna na stacjach paliw sprawia, że zaczynamy szukać alternatywy wobec aut. Zyskują e-rowery. Choć takie jednoślady są stosunkowo drogie, to biznes znalazł sposób na obniżenie „progu wejścia”.
Ręczne sterowanie przez ustawodawcę strukturą rynku za pomocą mało precyzyjnego narzędzia, jakim jest akcyza, znacznie zaburzyło konkurencję.
Rosną inwestycje samorządów w ekologiczne autobusy. Najwieksze zakupy obejmują te z elektrycznym napędem.
Viktor Orbán wprowadził stan wyjątkowy. Powodem jest wojna w Ukrainie. Umożliwi mu to zarządzanie za pomocą dekretów. Wetem wobec embarga na rosyjską ropę węgierski premier podtrzymuje strumień pieniędzy dla reżimu Putina. Może sobie na to pozwolić, bo stoi za nim Warszawa.
Czy do śmierci trzeba mieć aż tak dwubiegunowe podejście?
Z obecną władzą można wygrać mądrością – mówi Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu poselskiego Lewicy.
Choć z pozoru wyniki firm w I kwartale wciąż wydają się bardzo dobre, wojna i szok energetyczny już odcisnęły swoje piętno na ich działalności. Inwestycje realnie stanęły w miejscu, a w niektórych branżach spadają marże.
Jeśli spojrzymy na rosyjską „geopolitykę rurociągów” jako na całość, dostrzeżemy, że Europa została podzielona gazową żelazną kurtyną. Kraje, których rolę w tranzycie gazu Rosja ogranicza, mogą stać się celem jej agresji.
Komizm w „Zemście” i siła przyjaźni – ósmoklasiści napisali egzamin z języka polskiego.
Nie mamy wątpliwości, że w przypadku agresji Rosji powinniśmy pomóc państwom skandynawskim, które chcą wstąpić do NATO.
Tusk i Trzaskowski muszą udowodnić opinii publicznej, że potrafią ułożyć wzajemne relacje, wzmacniają opozycje i siebie wzajemnie - twierdzi Sławomir Nitras, poseł PO.
Premier chce jeszcze większego uzależnienia Polaków od państwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas