Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 12.06.2015 18:05 Publikacja: 12.06.2015 18:05
Foto: Bloomberg
Niemal każda oferta pracy za granicą jest wystawiana przez pośrednika – firmę, która znalazła pracodawcę w innym kraju chętnego zatrudnić cudzoziemców. I mimo, że najczęściej skupiamy się tylko na tym, co i na jakich warunkach będziemy robić już na miejscu, to właśnie na pośrednika powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. To pośrednik zarabia na tym, że zatrudnienie zostanie sfinalizowane, to od niego zależy, czy będziemy odpowiednio poinformowani, i czy faktyczna praca na miejscu będzie spełniała przedstawione warunki. Dlatego najbezpieczniej jest korzystać z usług sprawdzonych, renomowanych firm. Im dłużej taka firma działa na rynku, im więcej usług oferuje, im więcej ma klientów – tym wiarygodniejszym jest partnerem.
Zarówno studenci, jak i absolwenci po wakacyjnej przerwie częściej zaglądają na portale rekrutacyjne, gdzie ostatnio przybywa ofert także dla początkujących pracowników.
SHEIN – międzynarodowy sklep z modą oraz produktami lifestyle’owymi – poszukuje w Polsce talentów z obszarów technologii do swojego niedawno uruchomionego Europejskiego Centrum Technologicznego SHEIN (SETC).
Już nie tylko obserwacje rekruterów, ale także badania potwierdzają, że szukanie pracy wymaga teraz więcej wysiłku niż przed dwoma laty.
Na czerwcowy wzrost w ofertach zatrudnienia w internecie wpłynął zwiększony popyt na pracę fizyczną, która w tym roku stała się też drugą największą kategorią na portalu Pracuj.pl.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
We wszystkich branżach płace rosną. Ale wciąż są takie, w których realna wartość wynagrodzeń nie zmienia się od roku.
Prawie dziewięciu na dziesięciu pracujących Polaków ocenia, że w razie potrzeby szybko znajdą nowe zatrudnienie. Spadły też obawy o utratę pracy, a wzrosła gotowość do jej zmiany.
Choć firmy coraz częściej deklarują gotowość do zatrudniania zagranicznych pracowników, to rzadko są do tego przygotowane.
76 proc. Polaków liczy, że w razie potrzeby w ciągu pół roku znajdzie nową pracę. Rośnie też grupa tych, których do zmiany zatrudnienia skłania niezadowolenie z pracodawcy.
Aż 27 proc. Polaków zmieniło w I półroczu pracę. To najwięcej od ponad czterech lat – wynika z badania „Monitor rynku pracy".
W 2015 r. agencje zatrudnienia mogą pobić rekord liczby pracowników.
Sezonowa praca na Zachodzie kusi atrakcyjnymi zarobkami, ale może się wiązać z większym ryzykiem. Trzeba sprawdzać rzetelność pośredników.
Kilka kwartałów poprawy na rynku pracy nie zahamowało gotowości pracodawców do zwiększania zatrudnienia, zwłaszcza w logistyce, handlu i przemyśle.
Niemal trzech na dziesięciu pracowników przewiduje, że w ciągu najbliższej dekady ich stanowisko padnie ofiarą automatyzacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas