Reklama

Iran zabrania nauki angielskiego w podstawówkach

Nauczanie języka angielskiego w rządowych i pozarządowych szkołach podstawowych w oficjalnym programie nauczania jest sprzeczne z przepisami - oświadczył Mehdi Navid-Adham, szef Państwowej Rady ds. Szkolnictwa.

Publikacja: 07.01.2018 21:13

Iran zabrania nauki angielskiego w podstawówkach

Foto: Center for Human Rights in Iran

amk

Irańskie władze wyszły z założenia, że w szkołach podstawowych kładzie się podwaliny pod irańską kulturę uczniów.

Decyzja zapadła po tym, jak przywódcy religijni Iranu ostrzegli, że wczesna nauka języka angielskiego otwiera drogę do "kulturowej inwazji Zachodu" na irańskie dzieci.

Jak przypominał w przemówieniu do nauczycieli Ajatollah Chamenei, który ma decydujący głos we wszystkich sprawach państwowych, zachodni myśliciele po wielokroć powtarzali, że najlepszą i najtańszą metodą kolonizowania innych krajów jest wpajanie młodym pokoleniom własnej kultury.

Władze ogłaszając tę decyzję nie wspomniały, czy ma ona związek z ostatnimi gwałtownymi antyrządowymi demonstracjami w ponad 80 irańskich miastach. Zginęło w nich 21 osób, a ponad tysiąc zostało aresztowanych.

O podburzanie protestujących gwardia Rewolucyjna oskarża własnie państwa Zachodu.

Reklama
Reklama
Polityka
Brytyjscy politycy bronią BBC przed atakami Trumpa. „Chce ingerować w naszą demokrację”
Polityka
Donald Trump pozywa BBC. Domaga się nawet 10 mld dolarów odszkodowania
Polityka
Donald Trump o zamordowaniu Roba Reinera: Cierpiał na zespół zaburzeń Trumpa
Polityka
Majątek Trumpów rośnie na kryptowalutach
Polityka
Trump podbija Amerykę Łacińską. W Chile wybory wygrał jego sojusznik
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama