Reklama
Rozwiń

Korwin-Mikke: Oni chyba próbują opodatkować wszystko

W ciągu minionych czterech lat obecna władza wprowadziła 31 podwyżek podatków i opłat, a kolejną kadencję zaczyna od kolejnych podatków - zwrócił uwagę poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

Aktualizacja: 22.12.2019 14:48 Publikacja: 22.12.2019 14:15

Korwin-Mikke: Oni chyba próbują opodatkować wszystko

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

zew

Lider partii KORWiN we wpisie na Facebooku odniósł się do zatwierdzonych przez parlament lub planowanych podwyżek danin publicznych.

"Przegłosowano już podwyżkę podatku akcyzowego, od nowego roku składka ZUS wyniesie już blisko 1500 zł miesięcznie, przygotowany jest już atak na kieszenie kierowców (projekt zaostrzenia kodeksu drogowego), ponadto czeka już gotowy projekt rządu wprowadzający podatki od napojów słodzonych, tzw. małpek (niewielkie butelki z mocnym alkoholem) oraz od reklamy suplementów diety" - napisał Janusz Korwin-Mikke.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Łoboda: Wybory pokazały, że ludzie są zmęczeni tarciami i kłótniami w koalicji
Polityka
Granica w politycznym ogniu. To już start kampanii do Sejmu w 2027 roku
Polityka
Kto korzysta na rozdrobnieniu sceny politycznej? Wyniki nowego sondażu partyjnego
Polityka
Sytuacja na granicy z Niemcami. Czy decyzja rządu Donalda Tuska uspokoiła mieszkańców?
Polityka
Sondaż IBRiS: Mocne przetasowania w rankingu zaufania do polityków. Nowy lider