Reklama

Kobosko: Zjednoczonej Prawicy już nie ma

Myślę, że wybory będą wtedy, gdy zdecyduje się na to Jarosław Kaczyński - mówił w rozmowie z Michałem Kolanko Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Aktualizacja: 08.06.2021 09:08 Publikacja: 08.06.2021 08:55

Kobosko: Zjednoczonej Prawicy już nie ma

Foto: tv.rp.pl

arb

- Rzeczywiście w ostatnich dniach narastają plotki, że Kaczyński zdecyduje się na wybory jeszcze jesienią tego roku, co może oznaczać, że wybory będą wtedy, ale może też oznaczać, że będą kilka miesięcy później, wiosną 2021 roku - mówił Kobosko przyznając, że najczęściej mówi się o 10 października jako możliwej dacie wyborów (piszemy o tym w "Rzeczpospolitej").

- Idziemy w stronę wyborów przedterminowych, koalicja Zjednoczonej Prawicy pęka, jej już praktycznie nie ma, Jarosław Kaczyński musi w każdym głosowaniu liczyć szable, by zapewnić sobie utrzymanie większości - mówił też Kobosko.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
„Bezprecedensowy moment w historii NATO”. Prezydent mówi o ataku dronów
Polityka
Rosyjskie drony nad Polską. Donald Tusk mówi w Sejmie o „ryzyku konfliktu”
Polityka
Rosyjskie drony nad Polską. Donald Tusk: Zagrożenie zostało wyeliminowane
Polityka
Sondaż: większe kompetencje prezydenta? Ankietowani: to zły pomysł
Reklama
Reklama