To Marek Biernacki i Jacek Tomczak. Z naszych ustaleń wynika też, że szeregi klubu PSL - który zmieni nazwę na PSL-Koalicja Polska - zasili też Radosław Lubczyk, były poseł Nowoczesnej który nie wszedł do klubu PO-KO po połączeniu klubów Platformy i Nowoczesnej pod koniec maja. 

Informacje "Rzeczpospolitej" potwierdził popołudniem prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Powstał klub parlamentarny PSL-Koalicja Polska. To pierwszy etap działania związanego z przygotowaniem do wyborów parlamentarnych. Ten klub stanowią ci wszyscy, którzy wchodzili w skład klubu parlamentarnego PSL i UED, wszyscy posłowie, którzy należeli, senator Filip Libicki. Ale też do naszej grupy parlamentarnej dołączyło trzech posłów, Marek Biernacki, Jacek Tomczak oraz Radosław Lubczyk, którzy dzisiaj współtworzą klub parlamentarny PSL-Koalicja Polska - mówił w Sejmie.

- W ramach tego klubu będziemy współdziałać, realizować projekty, opierać działania tego klubu na wolności sumienia, w sprawach światopoglądowych i współpracy w sprawach programowych. Zapraszamy wszystkich tych, którzy podzielają nasze wartości, którzy razem z nami chcą budować umiarkowane centrum, tak bardzo potrzebne Polsce - dodał Kosiniak-Kamysz, cytowany przez portal 300polityka.pl.

W sobotę 6 lipca odbędzie się Rada Naczelna PSL. Ludowcy mają zdecydować o formule startu. Jak deklaruje lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, PSL chcą budować centrowy blok pod nazwą "Koalicji Polskiej".

Jacek Tomczak będzie wiceszefem klubu PSL-Koalicja Polska.