Przed Marszem Równości w Szczecinie Młodzież Wszechpolska i radny PiS Dariusz Matecki zapowiedzieli kontrmanifestację. MW chce utworzyć "kordon sanitarny" i dezynfekować ulice po marszach LGBT.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej zwołanej przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych radny PiS i kandydat na posła Dariusz Matecki oświadczył, że zgodnie ze swoimi zapowiedziami sprzed wyborów samorządowych zamierza wspierać "środowiska dotychczas nieobecne w szczecińskim samorządzie: narodowe, katolickie, pro-life i wolnościowe".

Czytaj także: "Odkażanie po LGBT" to pomysł księdza ze Szczecina

O zaangażowanie kandydata PiS Dariusza Mateckiego został zapytany wicerzecznik partii. - To, co zapowiedział pan Matecki jest kompletnie żenujące, godne największego potępienia, nie idzie w parze z tym, co głosi Prawo i Sprawiedliwość - powiedział w rozmowie z RMF FM Radosław Fogiel.

- Niestety, mamy około tysiąca kandydatów w całej Polsce, nie jesteśmy w stanie kontrolować każdego (...) mamy do czynienia z kandydatem jednego z koalicjantów, który bardzo mocno naciskał na jego obecność na listach. Niestety, listy są już zarejestrowane, więc dużo nie możemy zrobić, ale nie ma naszej akceptacji dla tego typu zasad - dodał.

Wypowiedź rzecznika może świadczyć o tym, że o obecność Mateckiego na listach PiS zabiegał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Matecki to bliski współpracownik Patryka Jakiego.

Fogiel liczy na to, że "pan Matecki pójdzie po rozum do głowy i odwoła całą tę akcję"