fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

"Odkażanie po LGBT" to pomysł księdza ze Szczecina

W sobotę z placu Solidarności w Szczecinie wyruszy drugi Marsz Równości
Fotorzepa, Darek Golik
Ksiądz Tomasz Kancelarczyk utworzył na Facebooku wydarzenie "Odkażanie", które dotyczyło planowanego w Szczecinie Marszu Równości. Dzień później je usunął - informuje Onet.pl

Przed Marszem Równości w Szczecinie Młodzież Wszechpolska i radny PiS Dariusz Matecki zapowiedzieli kontrmanifestację. MW chce utworzyć "kordon sanitarny" i dezynfekować ulice po marszach LGBT.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej zwołanej przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych radny PiS i kandydat na posła Dariusz Matecki oświadczył, że zgodnie ze swoimi zapowiedziami sprzed wyborów samorządowych zamierza wspierać "środowiska dotychczas nieobecne w szczecińskim samorządzie: narodowe, katolickie, pro-life i wolnościowe".

Już wcześniej organizację "Odkażania" planował szczeciński ksiądz Tomasz Kancelarczyk. Duchowny znany jest ze swojej działalności pro-life. 

W rozmowie z Onetem ksiądz przyznał, że utworzył wydarzenie, ponieważ "ktoś rzucił temat". Następnego dnia usunął swój pomysł, gdyż uznał, że "nie powinien być twarzą takich wydarzeń".

- Nie jestem organizatorem tego wydarzenia, które jest obecnie organizowane - tłumaczy. Jednocześnie nie odpowiedział wprost, czy odcina się od proponowanego przez Młodzież Wszechpolską wydarzenia.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA