- Prezydent powiedział parę zdań o tym, co się działo w Krakowie, gdzie również działa mafia reprywatyzacyjna - zdradził w programie „Tłit” WP Jan Śpiewak. - No i rozmawialiśmy właśnie o tej sprawie z piątku. Mówił o swoich doświadczeniach, jeśli chodzi o reprywatyzację w Warszawie. Przedstawiłem swoją sytuację prawną, był dość poruszony tym wyrokiem i tym, co się dzieje z moimi sprawami przed warszawskimi sądami - dodał. 

Jan Śpiewak powiedział także, że będzie składał wniosek o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy. - Taki wniosek najprawdopodobniej w tym tygodniu zostanie przeze mnie złożony - powiedział. - Prezydent powiedział, że taki wniosek rozpatrzy, gdy tylko wpłynie - podkreślił i dodał, że będzie także składać wnioski o skargę kasacyjną do RPO i prokuratora generalnego. 

W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Śpiewakowi zapłatę 5 tys. zł i 10 tys. zł nawiązki na rzecz mec. Bogumiły Górnikowskiej, córki byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Wyrok jest prawomocny, ale jego uzasadnienie było niejawne.