Mecenas Jacek Dubois w przesłanym dziś oświadczeniu odniósł się do rozpowszechnianych w mediach informacji na temat rzekomego przyjmowania przez Tomasza Grodzkiego łapówek. 

"Pan Marszałek Tomasz Grodzki jeszcze raz stanowczo zaprzecza tym twierdzeniom i wskazuje, że nigdy od nikogo nie żądał korzyści majątkowej za przeprowadzenie operacji i nie uzależniał przeprowadzania jakiejkolwiek operacji od otrzymania takiej korzyści. Nigdy także tego rodzaju korzyści nie przyjmował" - czytamy.

Pełnomocnik podkreśla, że pierwsze tego rodzaju oskarżenia dotyczące zdarzeń sprzed dwudziestu lat pojawiły się dopiero w momencie, gdy została mu powierzona funkcja Marszałka Senatu.

"Pan Marszałek dostrzega podobieństwo zaistniałej sytuacji do sytuacji tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, gdy media rządowe rozprzestrzeniały w przestrzeni publicznej zniesławiające go treści dając niejako przyzwolenie do dalszych takich zachowań".

Grodzki zapowiada, że "nie zamierzy przyjąć roli ofiary mediów i zdecydował się podjąć zdecydowane działania przeciwko osobom rozpowszechniającym zniesławiające go treści i zlecił swojemu pełnomocnikowi skierowanie w tej sprawie szeregu prywatnych aktów oskarżenia".