- Bardzo mało czasu, bardzo mało - powiedział ojciec prezydenta, pytany, czy ma czas na rozmowy z synem.

Dodał, że gdy dochodzi do spotkań, rozmowy dotyczą na ogół "tego, co się dzieje w kręgach znajomych, rodziny". - My nie politykujemy - zadeklarował.

Pytany, czy udziela rad synowi lub je od niego otrzymuje, Jan Duda odparł: - Tutaj mamy całkowitą autonomię. - Ani ja nie czuję się upoważniony, żeby w jakikolwiek sposób komentować decyzje centralne ani też on; wręcz jasno stwierdza: "musisz działać według własnego uznania", jeśli już nawet wchodzą jakieś kwestie decyzyjne - powiedział dodając, że w jego przypadku tych kwestii "nie ma znów tak dużo".

"Krakowianie słali listy pochwalne do cesarza"

Jan Duda jest przewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych bez powodzenia startował w wyborach do Senatu, przegrywając w okręgu nr 32 (Kraków) z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Jerzym Fedorowiczem.

- Kraków jest specyficznym miastem, takim galicyjskim jeszcze, z tymi nawykami. Kiedyś krakowianie słali listy pochwalne do cesarza Franciszka Józefa, a więc lubią po prostu być w głównym nurcie - powiedział Jan Duda, pytany o przyczyny porażek wyborczych swego syna i swojej w stolicy Małopolski.

Zdaniem ojca prezydenta, o Krakowie mówi się, że jest miastem konserwatywnym, "ale to nie jest konserwatyzm w ścisłym tego słowa znaczeniu".

Gest Lichockiej sprawą "dziesięciorzędną"

Pytany o wykonany na sali sejmowej pod adresem opozycji wulgarny gest posłanki PiS Joanny Lichockiej Jan Duda powiedział, że nie oglądał tego fragmentu. - Różne zdarzają się sytuacje, różne ludzie mają odruchy. Natomiast naprawdę to są sprawy dziesięciorzędne - ocenił.

Autopromocja
LOGISTYKA.RP.PL

Branża, która napędza polską gospodarkę

CZYTAJ WIĘCEJ

Staż, nie emigracja córki prezydenta

Ojciec Andrzeja Dudy był też pytany o doniesienia, że córka głowy państwa Kinga wyemigrowała do Anglii.

- Z zasady nie odnoszę się do informacji dotyczących wnuczki, ale w tym przypadku jest mi bardzo przykro, że jest taki ewidentny fake news, bo wnuczka jest na stażu - oświadczył. Dodał, że chodzi o trzymiesięczny staż "w bardzo dobrej kancelarii prawnej w Londynie". Wedle słów Jana Dudy, córka prezydenta otrzymała staż jako "bonus za udział w konkursach, w których uczestniczyła zresztą razem z innymi studentami uniwersytetu".

Ojciec prezydenta zapewnił, że córka Andrzeja Dudy wróci do Polski. Informację o emigracji swej wnuczki Jan Duda nazwał "całkowicie fałszywą".