Mentzen do PiS: Nie kłamcie, że ja popieram te patologiczne pomysły

Autor programu gospodarczego Konfederacji, Sławomir Mentzen odpowiedział na słowa posła PiS, który na antenie TVP stwierdził, że "niejednokrotnie chwalił PiS za to co robimy, chwalił wprowadzane przez PiS rozwiązania podatkowe". "Rząd PiS jest prawdziwą tragedią dla polskiej gospodarki. Doprowadziliście najpierw do zatrzymania, a następnie od odwrócenia transformacji polskiej gospodarki" - skomentował polityk Konfederacji.

Aktualizacja: 02.07.2020 07:21 Publikacja: 02.07.2020 07:09

Mentzen do PiS: Nie kłamcie, że ja popieram te patologiczne pomysły

Foto: tv.rp.pl

"Przestaliśmy iść w kierunku wolnego rynku, zaczęliśmy wracać do PRL. Wprowadziliście nas na drogę grecką, prowadzącą do olbrzymich wydatków socjalnych i wysokich podatków. Zabijacie w ludziach przedsiębiorczość i zaradność, wmawiacie im, że powinni liczyć na zasiłek zamiast na siebie" - pisze polityk Konfederacji.

Mentzen uważa, że obecny rząd "dobija podatkami i coraz to nowymi  obowiązkami sprawozdawczymi uczciwych przedsiębiorców, a ludziom wmawia, że pieniądze zabieracie złodziejom".

"Mamy najbardziej skomplikowany w całej UE podatek VAT, którego rozliczenie zajmuję trzy razy więcej czasu niż średnia unijna. W całym OECD tylko Francja ma gorszy system podatkowy od Polski" - wymienia.

"Pękam ze śmiechu słysząc jak premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że Andrzej Duda jest gwarantem braku podwyżek podatków. Przez te 4 lata podnieśliście lub wprowadziliście ponad 30 nowych podatków. Co więcej dzisiaj, czyli 1 lipca wchodzi nowy podatek od VOD. Jeżeli Andrzej Duda jest czegoś gwarancją, to tego, że dalej nie będzie wetował kolejnych podwyżek podatków" - ocenił Mentzen.

"Róbcie to sobie dalej, skoro ludzie właśnie tego chcą. To wasi wyborcy na takiej polityce w długim terminie najbardziej stracą. Ale do jasnej cholery, nie kłamcie, że ja te patologiczne i zdegenerowane pomysły chwalę lub popieram" - kończy polityk Konfederacji.

Polityka
Polska 2050 wskazała szefową sztabu wyborczego
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Polityka
Piskorski: PiS zdecydował się na "lex Tusk" z głupoty
Polityka
Macierewicz: Można powiedzieć, że Tusk chce reklamować kontynuowanie PRL-u
Polityka
Morawiecki w Kanadzie. Spotka się m.in. z premierem Trudeau
Polityka
Oświadczenie Andrzeja Dudy. Prezydent proponuje nowelizację "lex Tusk"
Polityka
Komorowski: Rosjanie wiedzą, że system obrony przeciwlotniczej w Polsce nie istnieje