Bruce Jenner zdobył złoto w dziesięcioboju na igrzyskach olimpijskich w 1976 roku. Niespełna 40 lat później znalazł się, a raczej znalazła jako pani Caitlyn Jenner, na okładce „Vanity Fair".

71-letnia obecnie ikona transpłciowości w piątek ogłosiła zamiar ubiegania się o stanowisko gubernatora Kalifornii. To najgłośniejsza kandydatura od czasu niespodziewanego zwycięstwa aktora Arnolda Schwarzeneggera w 2003 roku. Gwiazdor Hollywood pełnił tę funkcję przez ponad siedem lat.

W Kalifornii trwa zbiórka podpisów w sprawie odwołania gubernatora Gavina Newsoma, któremu zarzuca się nieporadne działanie w czasie epidemii koronawirusa. Wielu mieszkańców stanu sprzeciwiało się nakazowi pozostawania w domach.

"Małe firmy zostały zniszczone z powodu zbyt restrykcyjnego lockdownu, całe pokolenia dzieci straciły rok edukacji i uniemożliwiono im powrót do szkoły, udział w zajęciach lub spotkania towarzyskie z przyjaciółmi" - tłumaczyła Jenner.

"Jestem sprawdzoną zwyciężczynią i jedyną zewnętrzną kandydatką, która może położyć kres katastrofalnym czasom Gavina Newsoma jako gubernatora" - przekazała w oświadczeniu.