- Wszyscy wiemy, że Trybunał Konstytucyjny jest w pełni kontrolowany przez partię rządzącą, no i niestety również kandydatura pani senator (Lidii) Staroń to kandydatura popierana przez rządzących. Stąd sprzeciw opozycji - mówił Trzaskowski pytany o wyrok TK, na mocy którego Bodnar może być rzecznikiem praw obywatelskich jedynie do 15 lipca.

- To powinna być osoba całkowicie niezależna, w momencie, gdy PiS zawłaszczył wszystkie instytucje, potrzeba niezależnego rzecznika - mówił też Trzaskowski.

- Przykre, że PiS-owi nadal udaje się budować te większości w sposób doraźny. Konfederacja twierdzi, że jest opozycją, a w kluczowych momentach wspiera rządzących - ubolewał Trzaskowski nawiązując do faktu, że Sejm wybrał Staroń na rzecznika praw obywatelskich m.in. dzięki trzem głosom posłów Konfederacji.

- Uważam, że bez partii politycznych nic nie zrobimy, uważam, że Platforma jest partią, która jest konieczna, aby wygrać wybory. Uważam jednak również, że to nie wystarczy, trzeba budować jak najszersze porozumienie - mówił też Trzaskowski pytany o swoje polityczne plany.

- Wszyscy w Platformie są potrzebni, ale trzeba też dokładać kolejne środowiska, a później dogadywać się z innymi środowiskami politycznymi - dodał.

- Platforma Obywatelska jest fundamentalnym filarem opozycji, zależy mi na tym, aby była silniejsza - zapewnił. Dodał, że jego inicjatywa "Campus Polska" to szansa na "pozyskanie zupełnie nowych ludzi".

- Na tym mi zależy, to jest także wniosek z kampanii wyborczej - podkreślił.