Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej z przewodniczenia PO zrezygnował Borys Budka, a ze stanowiska wiceprzewodniczącego - Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz.

Nowymi wiceprzewodniczącymi zostali Borys Budka i Donald Tusk, przy czym Tusk został wybrany - do czasu wyborów kierownictwa partii - na pełniącego obowiązki przewodniczącego PO.

Zmiany w Platformie Obywatelskiej komentowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

Jej zdaniem Donald Tusk "to stara broń" oraz "architekt konfliktów i podziałów", które TUSK i PO wywołali dawno i które "trwają do dziś".

- On i cała Platforma Obywatelska nie potrafią działać w inny sposób. Nie wiem, czyje interesy reprezentują Tusk i PO, ale na pewno nie są to interesy Polaków, którzy chcą jedności - mówiła Czerwińska.

Zdaniem rzeczniczki "Tusk nie potrafi inaczej", musi wypowiadać się w "sposób ostry i dzielący Polaków", którzy, podkreślała czerwińska, potrzebują jedności "by realizować Polski Ład, który zasili i wzbogaci każdego Polaka, bez względu na to, gdzie mieszka i jakie ma poglądy".