Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 07.04.2020 19:53 Publikacja: 06.04.2020 19:05
Angela Merkel na nagraniu z końca kwarantanny
Foto: AFP
Kanclerz Angela Merkel zakończyła kwarantannę, na którą trafiła, gdy się okazało, że lekarz, który ją szczepił 20 marca przeciwko pneumokokom, jest zarażony koronawirusem. Było to zaraz po wygłoszeniu przez nią orędzia, stanowczego i wzruszającego zarazem. Mówiła o wyzwaniu, przed jakim Niemcy nie stały od drugiej wojny, o konieczności dyscypliny i solidarności.
Wróciła do gry w roli matki Niemców. Jeszcze niedawno wydawało się, że od końca kariery dzielą ją miesiące. Nowy przewodniczący partii CDU i kandydat chadeków na następnego kanclerza miał się wyłonić na zjeździe pod koniec kwietnia. Na razie jednak nie będzie zjazdu, a najważniejszym politykiem Niemiec pozostanie Angela Merkel.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Najwięcej respondentów uważa, że najlepszym politykiem na stanowisku premiera po wyborach parlamentarnych w 2027...
Wiedziałem po fakcie - mówił wicepremier, minister obrony i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz o spotkaniu Mich...
„Czy ufa Pan/Pani marszałkowi Sejmu Szymonowi Hołowni?” - takie pytanie zadano uczestnikom sondażu IBRiS dla Rad...
„Partia Donalda Tuska jest uważana przez wyborców do 30. roku życia za partię obciachu i dziadersów” – wynika z...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Jaki kurs obierze Polska 2050 i jej lider Szymon Hołownia? Po ostatnich perturbacjach wydaje się, że partia ta s...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas