Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 12.10.2020 18:46 Publikacja: 12.10.2020 21:00
Foto: KPRM, Krystian Maj
Vacatio legis przepisów dotyczących zwierząt futerkowych i uboju rytualnego przesunięte do stycznia 2022 roku, powołanie nowej Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt oraz kompleksowe mechanizmy odszkodowawcze dla rolników – to najważniejsze punkty zaproponowanych w poniedziałek zmian w ustawie, które ogłosili premier Mateusz Morawiecki oraz minister rolnictwa Grzegorz Puda. Kolejną modyfikacją ustawy jest zezwolenie na ubój rytualny drobiu. Jak podkreślił premier Morawiecki, nowa inspekcja PIOZ jako jedyna będzie miała prawo do weryfikowania sposobu chowu i traktowania zwierząt. Sprawa weryfikacji i inspekcji była już mocno krytykowana przez opozycję, zwłaszcza przez ludowców, którzy podkreślali, że nie ma zgody na to, by organizacje pozarządowe kontrolowały gospodarstwa rolne. Ale ustawa budzi też duże kontrowersje w PiS, a senackiemu klubowi partii grozi na jej tle głęboki podział czy wręcz rozłam. – Ogłoszone zmiany stabilizują sytuację w naszym obozie – mówi nam ważny polityk PiS. Swoje zastrzeżenia komunikował też prezydent.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Od 7 lipca Polska tymczasowo przywróciła kontrole na granicy z Niemcami i Litwą – decyzja ta, ogłoszona przez Do...
Zaledwie jeden przypadek przemytu migrantów na granicy z Litwą. Na zachodniej, z Niemcami – żadnego. Pierwsza no...
- Jeżeli słyszę teraz opowieści o tym, że dokonuje się zdrada, oto Judasz pod osłoną nocy idzie zdradzić pana, t...
- Premierem będzie Donald Tusk, koalicja będzie tracić i prędzej czy później ten rząd będzie mniejszościowy, bo...
Poseł Polski 2050 Tomasz Zimoch poinformował, że decyzją prezydium klubu został zawieszony na miesiąc w prawach...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas