Polsat wydał oświadczenie ws. startu Doroty Gawryluk w wyborach prezydenckich

Telewizja Polsat oficjalnie odniosła się do pogłosek dotyczących możliwego startu w wyborach prezydenckich dziennikarki tej stacji, Doroty Gawryluk.

Aktualizacja: 17.06.2024 13:46 Publikacja: 17.06.2024 13:30

Dorota Gawryluk

Dorota Gawryluk

Foto: FOTON/PAP

"Dorota Gawryluk nie będzie brała udziału jako kandydatka w najbliższych wyborach prezydenckich" - brzmi oświadczenie Telewizji Polsat.

Oświadczenie Polsatu: Dziennikarze nie biorą udział w jakiejkolwiek kampanii politycznej

„Telewizja Polsat, ani żaden z jej dziennikarzy nie bierze udziału w jakiejkolwiek kampanii politycznej, w tym wyborczej. Polsat pozostaje i pozostanie najbardziej obiektywną i rzetelną stacją telewizyjną w Polsce. Dziennikarze Telewizji Polsat wykonują swoją pracę w sposób obiektywny, rzetelny i niezależny” - czytamy w oświadczeniu.

Czytaj więcej

Dorota Gawryluk może wystartować w wyborach prezydenckich

„Fakt, że różne osoby, w tym pracownicy firm konkurujących z Telewizją Polsat i należącą do Polsatu Interią próbują rywalizować z nami poprzez ”anonimowe doniesienia„ i wpisać nas w związki czy to z lewą, czy z prawą stroną sceny politycznej, jest działaniem wykraczającym poza standardową, zgodną z dobrymi obyczajami i fair rywalizacją. Szczególnie wpisywanie jednej z dziennikarek Telewizji Polsat w wyścig prezydencki, który nawet jeszcze nie rozpoczął się i umieszczanie jej nazwiska w publikowanych sondażach jest manipulacją” - pisze Polsat.

„To, o czym możemy zapewnić, to fakt że dziennikarze pracujący w Telewizji Polsat nie będą startowali w wyborach prezydenckich, parlamentarnych czy samorządowych” - zapewnia stacja.

Polsat zaprasza na ostatni przed wakacjami odcinek programu Doroty Gawryluk

Polsat zaprasza jednocześnie "do oglądania w najbliższy czwartek ostatniego przed wakacjami odcinka programu 'Lepsza Polska' Doroty Gawryluk na antenach Telewizji Polsat".

Dwa dni temu oświadczenie ws. spekulacji o jej starcie w wyborach wydała sama Dorota Gawryluk. „W związku z wynikami sondaży politycznych, prowadzonych na zlecenie różnych środowisk, jednoznacznie wyjaśniam, że nie uczestniczę w rozmowach z żadną partią polityczną na temat kandydowania na jakiekolwiek stanowiska” — napisała na Instagramie dziennikarka.

W lutym informację o tym, że Dorota Gawryluk mogłaby wystartować w wyborach prezydenckich podała nieoficjalnie Polityka Insight. Informacje te potwierdzał wówczas Patryk Michalski z Wirtualnej Polski. "Od ubiegłego tygodnia również dwa moje źródła potwierdzały taką możliwość, bo sprawdzałem ten temat. Moi rozmówcy wskazywali, że 'Lepsza Polska' to w zamyśle nie tylko tytuł nowego programu, ale i możliwe hasło, gdyby zrealizował się scenariusz #Gawryluk2025” - pisał.

„Lepsza Polska” to program publicystyczny Polsatu prowadzony przez Gawryluk, który jest emitowany od 14 marca. "Prowadząca będzie wspólnie ze swoimi gośćmi szukać najlepszych rozwiązań dla Polski. Bez agresji i jałowych sporów, które zatruwają debatę publiczną" - czytamy na stronie programu na stronie polsat.pl. 

Gawryluk — w związku ze spekulacjami o jej starcie w wyborach prezydenckich była ujęta w kilku sondażach. W sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, w którym pytano kto powinien być kandydatem prawicy na prezydenta Gawryluk zajęła czwarte miejsce — za Mateuszem Morawieckim, szefem BBN Jackiem Siewierą i — niewskazanym w badaniu - „innym kandydatem”.

Czytaj więcej

Sondaż prezydencki: Szymon Hołownia liderem wśród kandydatów drugiego wyboru

Deklarację startu w wyborach prezydenckich przedstawił wcześniej inny dziennikarz, Krzysztof Stanowski, który zadeklarował start w czasie wywiadu z prezydentem Andrzejem Dudą dla stworzonego przez Stanowskiego „Kanału Zero”. Stanowski zadeklarował, że chce wystartować w wyborach nie po to, aby je wygrać, ale po to, by zobaczyć jak wygląda od środka kampania wyborcza.

"Dorota Gawryluk nie będzie brała udziału jako kandydatka w najbliższych wyborach prezydenckich" - brzmi oświadczenie Telewizji Polsat.

Oświadczenie Polsatu: Dziennikarze nie biorą udział w jakiejkolwiek kampanii politycznej

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Sondaż „Rz”: Aborcja nadal będzie karana. Co Polacy sądzą o decyzji Sejmu?
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Polityka
"Polityczne Michałki". Lista nierozwiązanych zadań koalicji przed wakacjami. Kto trzyma kciuki za Donalda Trumpa
Polityka
Posłuchaj „Plus Minus”. Michał Przeperski. Nieskończona transformacja 1989-2024
Polityka
Michał Kolanko: Wakacyjny ból głowy koalicji rządzącej
Polityka
Kluczowa dla Polski komisja gospodarcza w PE bez polskich europosłów