Spięcie w obozie PiS. Marcin Mastalerek do Mariusza Błaszczaka: Zajmij się pan pracą

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak sceptycznie podszedł do doniesień, że Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda mają założyć partię polityczną i poddał w wątpliwość sukces projektu, w którym miałby brać udział Marcin Mastalerek. "Zajmij się pan wreszcie pracą" - odpowiedział mu szef gabinetu prezydenta.

Publikacja: 18.03.2024 11:09

Szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek odpowiedział na słowa szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka

Szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek odpowiedział na słowa szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka

Foto: PAP/Kalbar, Fotorzepa/Jakub Czermiński

Mariusz Błaszczak - szef klubu PiS, minister obrony narodowej w rządzie Mateusza Morawieckiego - był w poniedziałek w Radiu Zet pytany o doniesienia, że Morawiecki myśli o założeniu nowej partii politycznej po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Według pojawiających się w mediach doniesień, partię tę miałby wspierać prezydent Andrzej Duda, a szczegóły mają uzgadniać Mariusz Chłopik (bliski współpracownik Mateusza Morawieckiego), Marcin Mastalerek (szef gabinetu prezydenta, były poseł PiS) i Adam Bielan (europoseł PiS).

Czytaj więcej

Poseł nazwał Jakiego "chłopczykiem w krótkich spodenkach". Błaszczak reaguje

Mariusz Błaszczak: Mastalerek? Nie wróżę przyszłości

Czy to próba stworzenia konkurencji na prawicy i projekt, który odbierze PiS-owi głosy? - Mogę sobie pozwolić na żart? Jak Chłopik z Mastalerkiem mają to robić, to nie wróżę temu przyszłości. Oczywiście żartuję - powiedział w rozmowie z Radiem Zet Mariusz Błaszczak.

Na uwagę, że nie docenia Chłopika i Mastalerka, Błaszczak odpowiedział śmiechem. - No właśnie - stwierdził. - Uważam, że to jest fake (nieprawdziwa informacja - red.) - powiedział szef klubu PiS, odnoszącsię do doniesień o nowej partii Morawieckiego. - Uważam, że to jest fake, stąd też pozwoliłem sobie na żart. Trzeba dbać o to, żeby obóz Zjednoczonej Prawicy był zjednoczony, a dobrze przysłużył się Polsce, kiedy rządziliśmy - dodał były szef MON.

Marcin Mastalerek do Błaszczaka: Zajmij się pan pracą

Na słowa szefa klubu PiS Marcin Mastalerek zareagował w mediach społecznościowych. "Panie Błaszczak, patrząc na pana »osiągnięcia« w odbudowie przemysłu zbrojeniowego to ja panu nie wróże przyszłości" - napisał na platformie X (dawniej Twitter).

"Zajmij się pan wreszcie pracą a nie fejkami bo to szkodzi kandydatom PiS w wyborach samorządowych" - dodał szef gabinetu prezydenta, zwracając się do Błaszczaka.

Doniesienia o tym, iż "wiewiórki donoszą, że Morawiecki myśli o założeniu nowej partii" skomentował też Adam Bielan. "Kompletna bzdura. Trawestując »Żyletę« - zmieńcie wiewiórki" - napisał w serwisie X. Te same doniesienia Mastalerek na platformie X skwitował wpisem składającym się z dziesięciu emotikonów symbolizujących płacz ze śmiechu.

Polityka
Posłowie nie wylewają za kołnierz. „Sąsiedzi dzwonią na policję, że ktoś wyje”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Sondaż: Co drugi młody Polak chce mniej Lewicy w rządzie
Polityka
Nowy sondaż partyjny. KO i PiS poprawiają wyniki. Duży spadek Trzeciej Drogi i Lewicy
Polityka
Śmierć Damiana Sobóla. Posłowie: zbrodnia wojenna, potrzebne sankcje na Izrael
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Po wyborach samorządowych: Teraz oczekiwania wobec PiS rosną