Taśmy Adama Gomoły. Poseł dumny, że Polska 2050 go wyrzuciła. "Jestem niewinny"

Poseł Adam Gomoła, wyrzucony z Polski 2050 po ujawnieniu nagrania z jego udziałem, potwierdził na antenie TVN24 autentyczność stenogramu rozmowy i powiedział, że doszło do prowokacji.

Publikacja: 14.03.2024 21:14

Adam Gomoła

Adam Gomoła

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

"Nowa Trybuna Opolska" opublikowała zapis fragmentu rozmowy, z którego wynikało, że najmłodszy poseł Sejmu obecnej kadencji, Adam Gomoła, członek Polski 2050, namawiał innego polityka do wpłaty 20 tys. zł na konto prywatnej firmy szefowej swojego sztabu wyborczego.

Taśmy Adama Gomoły

Gazeta nie podała nazwiska rozmówcy Gomoły, który miał starać się o pierwsze miejsce na liście w wyborach samorządowych (nie otrzymał go) i nie wpłacił żadnych pieniędzy na konto szefowej sztabu Polski 2050 na Opolszczyźnie, bliskiej współpracownicy posła.

Po ujawnieniu sprawy Adam Gomoła zawiesił swoje członkostwo w partii Polska 2050 i klubie parlamentarnym Polska 2050 - Trzecia Droga. Później zarząd krajowy partii Szymona Hołowni podjął decyzję o wykluczeniu Gomoły z Polski 2050.

Czytaj więcej

„Taśmy Adama Gomoły”. Poseł zawiesza członkostwo w Polsce 2050

Adam Gomoła mówi, że doszło do prowokacji

Do tej pory Adam Gomoła nie komentował sprawy. W czwartek wieczorem poseł udzielił wywiadu TVN24. Powiedział, że okres od publikacji artykułu przez "NTO" był dla niego "bardzo trudny". - Te doniesienia i to, w jaki sposób zostały ubrane fakty, do których dotarła "Nowa Trybuna Opolska" zarządzana przez grupę Orlen Press, zszokowały mnie - oświadczył.

- Zszokowało mnie to, w jaki sposób zostały przedstawione moje działania, jaki obraz wyłaniał się z tego, jak to przedstawiła redakcja - dodał. - Powiem od razu, że spadła i na mnie, na moich bliskich, na moich współpracowników taka fala hejtu, że mnie po prostu po ludzku ta cała sytuacja przytłoczyła - powiedział Adam Gomoła.

Jestem dumny z mojej partii, że postąpiła tak stanowczo.

Adam Gomoła o wyrzuceniu go z Polski 2050

Wyrzucony z Polski 2050 poseł mówił też, że do jego bliskich i współpracowników zaczęły docierać telefony, których autorzy mieli zachęcać "kijem i marchewką" do dostarczenia materiałów, które miały go kompromitować. Dopytywany przekazał, że jeden telefon był anonimowy, a inne od "czołowych polityków w regionie". Adam Gomoła nie chciał ujawnić nazwisk. - Ja ten cały mechanizm prowokacji, która została na mnie zorganizowana, chcę ujawnić - zadeklarował.

Były poseł Polski 2050  utrzymuje, że jest niewinny

W rozmowie z TVN24 poseł potwierdził autentyczność stenogramów opublikowanych przez "Nową Trybunę Opolską". - Tak, ta rozmowa się odbyła, ta rozmowa odbyła się z kandydatem, z którym znałem się od dłuższego czasu, który jeszcze pomagał mi w kampanii parlamentarnej, długi czas zdobywał moje zaufanie. Bardzo namawiał mnie na rekomendację jego na listach wyborczych Trzeciej Drogi do wyborów samorządowych - powiedział Adam Gomoła.

Czytaj więcej

Artur Bartkiewicz: Taśmy Adama Gomoły i kłótnia o aborcję. Koniec miodowego miesiąca Szymona Hołowni

Poseł przekonywał, że nie złamał prawa. Dlaczego został wyrzucony z partii? - Pojawiły się wątpliwości - stwierdził. Wyraził przekonanie, że gdyby był w innym środowisku politycznym, to sprawa "rozeszłaby się po kościach". - U nas od początku stawialiśmy na transparentność, uczciwość i otwartość - oświadczył Adam Gomoła, dodając: - Jestem dumny z mojej partii, że postąpiła tak stanowczo.

Wrócę i do tego wrócę silniejszy.

Adam Gomoła

Najmłodszy poseł nie złoży mandatu

Na uwagę, że chce się przedstawiać jako ofiara spisku, Adam Gomoła odpowiedział, iż uważa, że "to była dobrze zorganizowana prowokacja". Przez kogo? - Będę to ujawniał - zadeklarował najmłodszy poseł w Sejmie deklarując, że jest niewinny.

Adam Gomoła ocenił też, że to nie koniec jego kariery politycznej. - Wrócę i do tego wrócę silniejszy - powiedział. Z jego słów wynika, że nie zamierza składać mandatu.

Czytaj więcej

Zuzanna Dąbrowska: Taśmy posła Adama Gomoły. Władza jak szampan idzie do głowy

Kim jest Adam Gomoła?

Adam Gomoła w styczniu skończył 25 lat. Jak wynika z informacji publikowanych w serwisie internetowym Polski 2050, studiował finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz politologię na Uniwersytecie Warszawskim. Polityk deklarował, że ma doświadczenie zawodowe zdobyte w rodzinnej działalności gospodarczej w branży sanitarno-grzewczej oraz że od 2015 r. przez sześć lat był sędzią piłkarskim PZPN. W wyborach parlamentarnych 15 października Adama Gomoła startujący z pierwszego miejsca w okręgu numer 21 (Opole) otrzymał 21 923 głosy.

"Nowa Trybuna Opolska" opublikowała zapis fragmentu rozmowy, z którego wynikało, że najmłodszy poseł Sejmu obecnej kadencji, Adam Gomoła, członek Polski 2050, namawiał innego polityka do wpłaty 20 tys. zł na konto prywatnej firmy szefowej swojego sztabu wyborczego.

Taśmy Adama Gomoły

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Koniec epoki Leszka Millera. Nie znajdzie się na listach do europarlamentu
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Polityka
Minister z Polski 2050: Dobry wynik Bodnar we Wrocławiu, wygraliśmy w Legionowie
Polityka
Wybory samorządowe 2024: KO wygrywa, zmiana w Zabrzu
Polityka
PKW: Od 2 w nocy czekaliśmy na jeden protokół. Frekwencja w wyborach - 44,06 proc.
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Polityka
Wybory samorządowe: Na Podlasiu o wyborze wójta zdecydował jeden głos