Paweł Kukiz: Jarosław Kaczyński planował emeryturę? To była podpucha

- Jeżeli PiS dalej będzie tak zamknięty, to nie ma szans na wygranie kolejnych wyborów - uważa Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.

Publikacja: 05.03.2024 12:38

Paweł Kukiz

Paweł Kukiz

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie w 2025 roku kandydował ponownie w wyborach na prezesa partii. To zmiana zdania, bo zarówno oficjalnie, jak i nieoficjalnie Kaczyński w ostatnich miesiącach i latach sygnalizował mniej lub bardziej wprost, że kończąca się w przyszłym roku kadencja będzie jego ostatnią. 

Czytaj więcej

Kluczowa decyzja w PiS nie dotyczy Kaczyńskiego, ale wyborów prezydenckich

Paweł Kukiz: Jarosław Kaczyński nie zmienił zdania w sprawie przejścia na emeryturę

O zmianę zdania prezesa PiS zapytano w rozmowie z Radiem Plus Pawła Kukiza, lidera Kukiz'15. - Jestem przekonany, że on nie zmienił zdania. To była taka lekka podpucha, takie „a może sobie odejdę na emeryturę”. Być może, gdyby Prawo i Sprawiedliwość wygrało w sposób znaczący wybory, utrzymałoby władzę, być może wtedy na emeryturę na pół etatu by poszedł - powiedział poseł.

- PiS, jeżeli będzie formułą tak zamkniętą, tak hermetyczną, to władzy nie odzyska. Jeżeli PiS pójdzie w formule Zjednoczonej Prawicy, z różnymi, bardzo szerokim frontem organizacji prawicowych i centroprawicowych, wtedy jest szansa na wygranie wyborów. Jeżeli to ma być tylko PiS, to nie ma szans na wygranie kolejnych wyborów - dodał.

Paweł Kukiz: Zagłosowałbym za referendum w sprawie aborcji

Lider Kukiz'15 mówił również o zmianach przepisów aborcyjnych. Zadeklarował, że poparłby pomysł przeprowadzenia referendum w tej sprawie.

- Myślę, że chyba najlepszym wyjściem byłby powrót do tej klasycznej ustawy kompromisu aborcyjnego (…). Ale gdyby było referendum, tak, zagłosowałbym za referendum - zapowiedział.

Czytaj więcej

Czy koalicja jest zagrożona? "Szymon z Władkiem muszą przemyśleć swoje słowa"

- Nie jestem zwolennikiem tego typu wypowiedzi, jak słyszę w tej chwili od skrajnych środowisk lewicowych, że kobiety już zdecydowały, bo był marsz kobiet. Masowo to można sobie zorganizować różne happeningi, co nie znaczy, że większość społeczeństwa taką wolę posiada. Uważam, że środowiska, które obawiają się, że w referendum Polacy zagłosowaliby za możliwością bezwarunkowej zupełnie aborcji, że takie referendum byłoby przegłosowane, to się mylą - dodał.

Polityka
Skandal wokół imprezy z Mateuszem Morawieckim
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Sondaż: Jak zmieniła się sytuacja w Polsce pod rządami Tuska? Zadowolonych więcej
Polityka
Polscy europosłowie podzieleni ws. paktu migracyjnego. Media: Macron przed głosowaniem dzwonił do Tuska
Polityka
Donald Tusk odwołał Jacka Protasiewicza ze stanowiska
Polityka
Wybory samorządowe 2024: Gdzie odbędzie się II tura? Kraków, Poznań i Wrocław znów będą głosować