Poseł PiS: Bez Jarosława Kaczyńskiego ciężko byłoby wygrywać kolejne wybory

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński „jest w znakomitej formie i fizycznej i intelektualnej” - przekonywał Michał Moskal, poseł tej partii i były szef gabinetu politycznego wicepremiera Kaczyńskiego.

Publikacja: 02.03.2024 08:42

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i poseł Michał Moskal

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i poseł Michał Moskal

Foto: PAP/Tomasz Gzell

— Doszedłem do wniosku, że będę się musiał zastanowić nad przyszłym rokiem — powiedział przed tygodniem na konferencji prasowej prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że będzie ponownie ubiegał się o stanowisko prezesa partii.

Prezes PiS oświadczył, że doszedł do wniosku „że jeśli chodzi o moment odejścia z partii... oczywiście jeśli partia zdecyduje inaczej, to będzie inaczej, ja oczywiście nie będę się upierał, nie będę Le Penem, mówię o starym Le Penie, który się bardzo upierał, że będzie szefem partii, a inni mieli inne zdanie”. — Ale jeśli uzyskam odpowiednie poparcie ze strony kongresu partii to dalej prezesem będę — dodał.

Czytaj więcej

Tomasz Terlikowski: Jak Prawo i Sprawiedliwość zmierza ku przepaści

Zdaniem Michała Moskala Prawo i Sprawiedliwość „potrzebuje” prezesa Kaczyńskiego. — Pan prezes jest w znakomitej formie i fizycznej i intelektualnej. Widać to na wszystkich spotkaniach, na których występuje — przekonywał w rozmowie z serwisem fronda.pl. Zaznaczył, że bez Kaczyńskiego „bardzo ciężko byłoby wygrywać kolejne wybory”.

Michał Moskal: Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego potrzebuje

— To przecież Jarosław Kaczyński prowadził nas do kolejnych zwycięstw od 2015 roku. Jestem przekonany, że tak samo będzie w stanie to zrobić i poprowadzić nas do zwycięstwa w wyborach samorządowych, europarlamentarnych, prezydenckich w tym roku, a następnie w kolejnych wyborach parlamentarnych — powiedział były szef gabinetu Jarosława Kaczyńskiego z okresu, gdy prezes PiS był wicepremierem.

— Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego potrzebuje i jestem przekonany, że pan prezes również będzie to widział, i będzie nas jeszcze przez wiele lat prowadził do kolejnych sukcesów — prognozował Michał Moskal. 

Czytaj więcej

PiS ma problem. Z Jarosławem Kaczyńskim już nie wygra, bez niego się rozpadnie

Wcześniej Kaczyński deklarował kilkukrotnie, że obecna jego kadencja na stanowisku prezesa PiS jest jego ostatnią kadencją. Kadencja ta kończy się w 2025 roku. Kaczyński stoi na czele PiS od 2003 roku.

Prof. Andrzej Nowak wzywa Jarosława Kaczyńskiego do odejścia. Poseł PiS komentuje

Niedawno prof. Andrzej Nowak napisał, że prezes Kaczyński musi odejść ze stanowiska prezesa PiS, jeśli partia ta ma odnosić jeszcze wyborcze zwycięstwa. Jako potencjalnych przyszłych liderów PiS wskazał Patryka Jakiego i Przemysława Czarnka.

— Jeśli chodzi o odsyłanie pana prezesa na emeryturę, to była już mocno nagłaśniana przez wrogie nam media próba wypchnięcia pana Jarosława Kaczyńskiego poza politykę począwszy od 2010 roku, a być może i wcześniej — ocenił Moskal, nawiązując do tez prof. Nowaka. — To jest taka narracja, która regularnie jest spinowana przez drugą stronę sporu politycznego i mam wrażenie, że nawet niektóre osoby nam przychylne, a czasami nawet w dobrej wierze, tej szkodliwej dla obozu patriotycznego narracji ulegają — stwierdził.

— Prawda jednak jest taka, że do wszystkich zwycięstw wyborczych prowadził nas Jarosław Kaczyński. Również do tego zwycięstwa w ubiegłym roku — zapowiedział Michał Moskal.

Polityka
Sondaż: Jak zmieniła się sytuacja w Polsce pod rządami Tuska? Zadowolonych więcej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Polscy europosłowie podzieleni ws. paktu migracyjnego. Media: Macron przed głosowaniem dzwonił do Tuska
Polityka
Donald Tusk odwołał Jacka Protasiewicza ze stanowiska
Polityka
Wybory samorządowe 2024: Gdzie odbędzie się II tura? Kraków, Poznań i Wrocław znów będą głosować
Polityka
Maląg: "Babciowe"? My złożyliśmy projekt ustawy. Koalicja się nie wyrobiła