Jarosław Kaczyński mówi o "zabójstwach politycznych". Mariusz Błaszczak: Za Donalda Tuska doszło już do mordu

To jest ostrzeżenie, jeśli poziom hejtu będzie tak wysoki, to wszystko może się wydarzyć - mówił w rozmowie z Polsat News były szef MON, przewodniczący klubu PiS, Mariusz Błaszczak, pytany o słowa Jarosława Kaczyńskiego ostrzegającego przed tym, że w Polsce może dojść do zabójstw politycznych.

Publikacja: 09.02.2024 08:12

Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak w sejmowych ławach

Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak w sejmowych ławach

Foto: PAP/Tomasz Gzell

- Ze strony tej władzy, która nieustannie łamie prawo, można się wszystkiego spodziewać, nawet zabójstw politycznych — oświadczył w czwartek w Sejmie prezes PiS. Dopytywany, czy naprawdę mówi o zabójstwach politycznych odparł, że tak. O słowa te był pytany Błaszczak.

Mariusz Błaszczak o słowach Jarosława Kaczyńskiego o „zabójstwach politycznych”: Wszystko może się wydarzyć

- Poziom hejtu jest olbrzymi. A pamiętajmy, że doszło do mordu politycznego w Polsce, wtedy premierem też był Donald Tusk, kiedy zamordowany został Marek Rosiak, działacz PiS z Łodzi, zamordowany został przez byłego działacza PO, a to jeszcze było przed epoką ośmiu gwiazdek. Nie będę rozszyfrowywał tego terminu, wszyscy wiedzą, że to mocne słowa (pod ośmioma gwiazdkami ukryty jest wulgarny apel pod adresem PiS - red.) — odparł nawiązując do wydarzeń z 2010 roku, gdy w ataku na biuro ówczesnego posła PiS, Janusza Wojciechowskiego, w którym zginął pracownik biura, Marek Rosiak.

Czytaj więcej

Kaczyński o zabójstwach. Hołownia: Czekam, aż wróci z kosmicznej podróży

- To jest ostrzeżenie, jeśli poziom hejtu będzie tak wysoki, to wszystko może się wydarzyć. Nawet te najgorsze sprawy. A przypomnę, że mamy do czynienia z łamaniem prawa, najściem silnych ludzi... Silni ludzie nachodzą instytucje publiczne — mówił też Błaszczak powołując się np. na przebieg przejmowania przez obecną większość rządową kontroli nad budynkami mediów publicznych, m.in. PAP.

- Wyłączony został sygnał Telewizji Polskiej — 13 grudnia 1981 roku (wprowadzenie przez władze PRL stanu wojennego — red.) i 20 grudnia 2023 roku (wówczas wyłączono nadawanie TVP Info, ale na antenie tej telewizji nadawano sygnał z innych anten TVP — red.) - kontynuował Błaszczak.

Poziom hejtu jest olbrzymi i jest coraz większy. Zapowiedź napaści przez silnych ludzi na kolejne, niezależne instytucje jest dowodem tego, że ci, którzy rządzą, podkręcają napięcie

Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS

Mariusz Błaszczak: Czy jest potępienie ośmiu gwiazdek?

Szefa klubu PiS pytano jednak czy słowa Kaczyńskiego — mówiącego wcześniej m.in. że Donald Tusk jest „niemieckim agentem”, a Mariusz Kamiński był w więzieniu torturowany — przystają do rzeczywistości.

- A czy osiem gwiazdek to rzeczywistość, czy nie? Czy jest potępienie? Mówię o ośmiu gwiazdkach, które sobie ówczesna opozycja, dziś większość rządowa, wypisała na sztandarach. Poziom hejtu jest olbrzymi i jest coraz większy. Zapowiedź napaści przez silnych ludzi na kolejne, niezależne instytucje jest dowodem tego, że ci, którzy rządzą, podkręcają napięcie — odparł.

Błaszczak mówił też, ze Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, "zachowuje się niczym kierownik sklepu spożywczego na Powiślu z filmu Barei" (chodzi o film "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" - red.). - Sportretowany tam kierownik (w tej roli Janusz Gajos - red.) mówił: tych klientów nie obsługujemy. Marszałek Hołownia mówi: tym posłom wygaszam mandat. Dziś wygasił mandaty tym posłom, jutro kolejnym - stwierdził szef klubu PiS nawiązując do wygaszenia mandatów Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi po skazaniu ich na 2 lata więzienia prawomocnym wyrokiem przez sąd okręgowy w związku z udziałem w tzw. aferze gruntowej.

Polityka
Nowy sondaż partyjny. KO i PiS poprawiają wyniki. Duży spadek Trzeciej Drogi i Lewicy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Śmierć Damiana Sobóla. Posłowie: zbrodnia wojenna, potrzebne sankcje na Izrael
Polityka
Po wyborach samorządowych: Teraz oczekiwania wobec PiS rosną
Polityka
Sejm: Głosowanie projektów ws. aborcji. Jakie były wyniki?
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Morawiecki o kompromisie aborcyjnym. Były premier "omyłkowo zagłosował"