Tomasz Poręba ocenił w TVN24, że Polska przez ostatnie 8 lat Polska koncentrowała się na kierunku niemieckim. W ocenie Tomasza Poręby, w wielu przypadkach było to bardzo niekorzystne, jeśli chodzi m.in. o Nord Stream, bezpieczeństwo energetyczne, gaz łupkowy, kwestie uchodźców.

- Musimy starać się szukać sojuszników w krajach, które mają z nami konkretne wspólne spojrzenie na bieżącą politykę europejską - stwierdził Tomasz Poręba. Ocenił, że Polskę z Wielką Brytanią łączy poparcie dla wysokiego budżetu spójnościowego, obecności NATO, a nie budowania armii europejskiej, mocnego kursu przeciwko Putinowi i reformowania Unii w ramach suwerennych państw europejskich.

- Polski rząd już wielokrotnie o tym mówił i pani premier Szydło na pewno to powtórzy, że rozwiązania proponowane przez Camerona w kwestii polityki socjalnej z punktu widzenia Polski są nie do przyjęcia - podkreślił jednak europoseł PiS. Dodał, że Polska stara się szukać wspólnych punktów z Wielką Brytanią, ale też wykorzystać jej potencjał jeśli chodzi o kwestie naszej obronności.