Mer Paryża nazwała platformę X Muska "ściekiem, który niszczy demokrację"

Anne Hidalgo, mer Paryża, zapowiedziała, że opuszcza należącą do Elona Muska platformę X (dawny Twitter).

Publikacja: 27.11.2023 15:04

Anne Hidalgo

Anne Hidalgo

Foto: AFP

Hidalgo nazwała platformę X "gigantycznym globalnym ściekiem", który "niszczy nasze demokracje" rozpowszechniając dezinformację i obelgi.

Anne Hidalgo atakuje Elona Muska i platformę X

Musk, po przejęciu Twittera w 2022 roku zwolnił wiele osób odpowiedzialnych za moderację treści na platformie. Na odnowionej przez niego platformie, która obecnie nosi nazwę "X", ma być - według jego krytyków - zbyt wiele treści dających się zakwalifikować jako "mowa nienawiści", w tym m.in. antysemityzmu - co zarzuca platformie m.in. Biały Dom.

"Ta platforma i jej właściciel celowo zaostrza napięcia i konflikty" - napisała Hidalgo w długim wpisie na swoim koncie w platformie X, w którym ogłosiła, że ją opuszcza (Hidalgo używa nazwy "Twitter").

Hidalgo twierdzi, że na platformie szerzy się dezinformacja, antysemityzm i ataki na naukowców, badaczy klimatu, kobiety i liberałów.

"To medium stało się gigantycznym globalnym ściekiem, czy powinniśmy w nim się dalej babrać?" - pyta Hidalgo, która następnie pisze, że "odmawia poparcia" dla takiej platformy.

Anne Hidalgo atakowana na platformie X za wyjazd na Tahiti

W ostatnim czasie Hidalgo była krytykowana za wyjazd na francuską wyspę Tahiti (Polinezja Francuska) - oficjalnie po to, aby zobaczyć arenę zmagań w czasie igrzysk olimpijskich w 2024 roku, a nieoficjalnie - by odwiedzić córkę, która tam mieszka.

Użytkownicy serwisu X i politycy opozycyjni wobec Hidalgo używają hashtagu #TahitiGate krytykując w platformie X ten wyjazd, częściowo sfinansowany z pieniędzy podatników.

Hidalgo nazwała platformę X "gigantycznym globalnym ściekiem", który "niszczy nasze demokracje" rozpowszechniając dezinformację i obelgi.

Anne Hidalgo atakuje Elona Muska i platformę X

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Prezydent Botswany grozi. Słonie trafią do Hyde Parku?
Polityka
Orbán: Celem czerwcowych wyborów jest zmiana przywództwa Unii Europejskiej
Polityka
Spiker Izby Reprezentantów wyznaczył termin głosowania nad pomocą dla Ukrainy
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Polityka
Donald Tusk w setce najbardziej wpływowych ludzi magazynu "Time"