Posłanka KO zaatakowana. Nieznany sprawca szarpał ją i groził

Marta Wcisło, posłanka Koalicji Obywatelskiej, została zaatakowana w Opolu Lubelskim. To drugi w ostatnich dniach przypadek ataku na polityka KO, po tym jak w piątek ofiarą ataku w Katowicach padł szef klubu PO, Borys Budka.

Aktualizacja: 25.09.2023 15:35 Publikacja: 25.09.2023 15:06

Marta Wcisło

Marta Wcisło

Foto: Twitter

- Dziś tutaj, na targu w Opolu Lubelskim zostałam napadnięta przez nieznanego człowieka - mówi na nagraniu umieszczonym w serwisie X (dawny Twitter) posłanka Wcisło.

Marta Wcisło o ataku na siebie: Zobaczcie do czego prowadzi szczucie i agresja

- Rzucił się na mnie z rękami. Zaczął mnie szarpać, grozić, mówić, że takich jak ja powinno się wybić - relacjonowała atak Wcisło.

Czytaj więcej

Borys Budka zaatakowany w Katowicach. Poseł KO apeluje do Kaczyńskiego

- Zgłosiłam to na policję. Ale zobaczcie do czego prowadzi szczucie i agresja - dodała.

- Jak tak można - podkreśliła. Następnie na nagraniu umieszczonym na platformie X przez posłankę widać fragment incydentu.

"Doznałam obrażeń, ale nie dam się zastraszyć" - pisze też posłanka.

Posłanka w rozmowie z polsatnews.pl powiedziała, że jeszcze dziś zostanie dokonana jej obdukcja u lekarza. Posłanka dodała, że choć od wydarzenia minęło kilka godzin, nadal odczuwa ból, a na rękach ma sińce. O sprawie została poinformowana prokuratura - co potwierdza rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Atak na Borysa Budkę w Katowicach

W piątek w Galerii Katowickiej zaatakowany został szef klubu KO, Borys Budka. Do Budki podszedł nieznany mu mężczyzna, który wytrącił mu telefon z ręki. Budka - przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej - poprosił o interwencję policję.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach podkom. Agnieszka Żyłka powiedziała "Rz", że do zdarzenia doszło ok. godz. 11:20 w galerii handlowej w centrum Katowic. Policjanci otrzymali zgłoszenie, iż do posła podszedł mężczyzna, który miał Budce wytrącić telefon, znieważać go oraz naruszyć jego nietykalność cielesną. Funkcjonariusze udali się na miejsce zdarzenia i zatrzymali 49-letniego mężczyznę.

Atak w Katowicach skomentowałma s Budka, który wygłosił oświadczenie dla mediów. - W Galerii Katowickiej miał miejsce bezpośredni atak na mnie - powiedział. - Człowiek mówiący paskami TVP Info, człowiek mówiący językiem reżimowych "Wiadomości", człowiek mówiący językiem Kaczyńskiego, wyzywający mnie od Niemców, od nazistów, od ludzi Tuska. Człowiek, któremu tę nienawiść w sercu zasiał Kaczyński - powiedział szef klubu KO o sprawcy.

- To Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za to, że może dojść w Polsce do tragedii - mówił Borys Budka. Dodał, że oczekuje od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, by ten "natychmiast przerwał tę spiralę nienawiści, by wydał polecenia w reżimowej telewizji i by wreszcie skończono nakręcać tę histerię".

- To Kaczyński ze swoją chorą obsesją Donalda Tuska atakuje wszystkich naokoło, atakuje polityków opozycji, a niestety ludzie, którzy idą za nim, biorą to dosłownie - kontynuował poseł.

- Dziś tutaj, na targu w Opolu Lubelskim zostałam napadnięta przez nieznanego człowieka - mówi na nagraniu umieszczonym w serwisie X (dawny Twitter) posłanka Wcisło.

Marta Wcisło o ataku na siebie: Zobaczcie do czego prowadzi szczucie i agresja

Pozostało 92% artykułu
Polityka
Elżbieta Witek: Obniżono rangę Sejmu. Marszałek wprowadza swoje standardy
Polityka
Kiedy głosowania nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego? Ogłoszono plan Sejmu
Polityka
Wiceszef PO nie chce powoływania nowych członków do komisji ds. rosyjskich wpływów
Polityka
Michał Kolanko: Wiatraki to być może dopiero początek turbulencji
Polityka
Szymon Hołownia zorganizuje w Sejmie klubik dziecięcy? "To miejsce na tym zyska"
Materiał Promocyjny
Jakie technologie czy też narzędzia wspierają transformację cyfrową biznesu?