Problemy z Twitterem w czasie ogłaszania startu w wyborach przez DeSantisa

Twitter wielokrotnie zawieszał się w środę w czasie długo oczekiwanej transmisji rozmowy między Elonem Muskiem, właścicielem Twittera, a gubernatorem Florydy, Ronem DeSantisem, w czasie której ten drugi ogłosił, że będzie ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich.

Publikacja: 25.05.2023 05:25

Nie wszystkim, którzy chcieli odsłuchać rozmowę Muska z DeSantisem, to się udało

Nie wszystkim, którzy chcieli odsłuchać rozmowę Muska z DeSantisem, to się udało

Foto: AFP

Jak zauważa Reuters od czasu, gdy Musk przejął Twittera w październiku 2022 roku, z firmy odeszły tysiące pracowników, w tym wielu inżynierów odpowiedzialnych za eliminację błędów w oprogramowaniu.

Obecni i byli pracownicy Twittera w rozmowach z Reuterem alarmowali, że tak duża skala odejść naraża serwis na ryzyko awarii w czasie, gdy ruch na Twitterze rośnie.

Czytaj więcej

DeSantis wkracza na pole walki

"Mamy tu tak wiele osób, że serwery się topią, co jest dobrym znakiem" - oświadczył David Sacks, przyjaciel Muska, próbując odsłuchać rozmowę między właścicielem Twittera a DeSantisem.

Musk zrzucił problemy na karb dużego zainteresowania słuchaczy rozmową i dużej liczby użytkowników, którzy obserwują jego konto na Twitterze.

Ok. 678 tys. osób próbowało odsłuchać rozmowy Muska z DeSantisem, co utrudniało jednak ciągłe zawieszanie się Twittera.

678 tys.

Tyle osób chciało odsłuchać rozmowę Muska z DeSantisem na Twitterze

Ostatecznie rozmowę udało się wznowić, gdy słuchało jej ok. 304 tys. osób.

Reuters przypomina, że w ubiegłym miesiącu ok. 3 mln osób słuchało wywiadu Muska dla BBC za pośrednictwem Twitter Spaces.

W czasie trwania rozmowy Muska z DeSantisem na Twitterze w USA popularność zyskiwały hashtagi "nie udało się odpalić", "zawieszony" i DeSaster (gra słów - nawiązanie do nazwiska DeSantisa i słowa disaster oznaczającego katastrofę - red.).

Reuters przypomina, że w marcu tysiące użytkowników Twittera sygnalizowało problemy z dostępem do linków umieszczanych w serwisie. Serwis NetBlocks podawał, że marcowy incydent był szóstą dużą awarią Twittera od początku 2023 roku. Rok wcześniej w tym okresie awarii takich było o połowę mniej.

W czasie transmisji rozmowy Muska z DeSantisem prezydent USA Joe Biden zadrwił z problemów technicznych z transmisją rozmowy Muska i DeSantisa, zamieszczając na Twitterze apel o wpłaty na jego kampanię z dopiskiem "ten link działa".

Polityka
Le Pen: Ukraina należy do sfery wpływów Rosji
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Polityka
Blinken: Rosja mówiła o drugiej armii świata. Teraz to druga armia na Ukrainie
Polityka
Nawalny poprosił służbę więzienną o kangura. Wniosków było więcej
Polityka
Orban wzywa Ukraińców do rozmów z Rosją. Kijów odpowiada premierowi Węgier
Polityka
Rzecznik Kremla: Polska była częścią Rosji albo jej wrogiem
Polityka
Le Pen kochała Putina. Kłopot dla Morawieckiego