Zgodnie z wynikami badania, wybory wygrałaby Zjednoczona Prawica, która mogłaby liczyć na poparcie na poziomie 33,5 proc. Jak podkreśla Polsat News, dla którego IBRiS przeprowadził sondaż, Prawo i Sprawiedliwość popierają najczęściej mężczyźni, osoby powyżej 50. roku życia, mieszkańcy wsi i osoby o wykształceniu podstawowym. Drugi wynik uzyskała Koalicja Obywatelska, którą wskazało 23,6 proc. respondentów. Na tę listę chcą głosować kobiety, mieszkańcy średnich i dużych miast, osoby z wykształceniem wyższym. Trzecia Konfederacja została wybrana przez 11,8 proc. odpowiadających. Najczęściej są to mężczyźni, osoby do 29. roku życia, mieszkańcy wsi i średnich miast, z wykształceniem wyższym i średnim.

W podziale mandatów uczestniczyłyby jeszcze trzy listy. Lewicę (koalicję Nowej Lewicy i partii Razem) wskazał niemal co dziesiąty ankietowany (9,5 proc.), Polska 2050 Szymona Hołowni uzyskała poparcie 8 proc. badanych, a PSL-Koalicja Polska - 6,5 proc.

Czytaj więcej

Jacek Nizinkiewicz: Niedyspozycja Jarosława Kaczyńskiego to problem dla PiS

Poza Sejmem znalazłaby się wspólna lista Porozumienia i AgroUnii. Z kolei 6,3 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałaby swój głos.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, frekwencja wyborcza wyniosłaby 60 proc. - wynika z sondażu.