Bliski współpracownik Putina kontra internet. "Promuje obcy nam indywidualizm"

Internet staje się coraz potężniejszym narzędziem do manipulowania sumieniem i zachowaniem - mówił Nikołaj Patruszew, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, na spotkaniu w Ulianowsku.

Publikacja: 21.03.2023 12:40

Nikołaj Patruszew ostrzega przed internetem

Nikołaj Patruszew ostrzega przed internetem

Foto: Adobe Stock

Patruszew ubolewał, że "młodzi pierwsi padają ofiarą tej agresji informacyjnej".

- W przestrzeni wirtualnej umieszczane są informacje, które udzielają wskazówek i mówią o wartościach obcych naszemu społeczeństwu, takich jak ignorowanie instytucji rodziny, promowanie indywidualizmu, kult konsumpcji - wymieniał Patruszew.

Czytaj więcej

Rosja zyskała sojusznika. W kosmosie wesprze ją… Zimbabwe

- Fałszywe idee o historii naszego kraju, zwycięstw i osiągnięć, kryminalne subkultury, zażywanie narkotyków, samobójstwa, brak szacunku do norm moralności publicznej - wszystko to jest wprowadzane do nastoletniego środowiska przez różne destrukcyjne grupy. W tych warunkach jest ważne, aby nie tylko chronić mieszkańców kraju, przede wszystkim młodych ludzi, przed wpływem destrukcyjnych ruchów i organizacji, ale też stworzyć warunki do prowadzenia wszechstronnego rozwoju indywidualnego, nauki patriotyzmu, postaw obywatelskich i umacniania duchowości - powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Trzeba stworzyć warunki do prowadzenia wszechstronnego rozwoju indywidualnego, nauki patriotyzmu, postaw obywatelskich i umacniania duchowości

Nikołaj Patruszew, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej

- Jest niezbędne odrzucenie przez społeczeństwo różnych form dewiacyjnych zachowań, nauczenie ich jak odkrywać i odrzucać fałszywe informacje. Taka praca musi być prowadzona równocześnie z edukacją i wychowywaniem młodych do aktywnego udziału w konstruktywnych, kreatywnych działaniach, w tym w przestrzeni wirtualnej - dodał.

- Jednocześnie musimy zintensyfikować środki służące wykrywaniu i tłumieniu propagandy terroryzmu, ekstremizmu i poprawę edukacji prawnej społeczeństwa, w tym informowanie o odpowiedzialności za udział w ekstremistycznych i innych nielegalnych działaniach - stwierdził Patruszew.

Polityka
Koniec epoki w brytyjskiej polityce. Boris Johnson odchodzi
USA
Donald Trump usłyszał 37 zarzutów. Tajne dokumenty trzymał w sypialni i pod prysznicem
Polityka
Kiedy na Białoruś trafi broń jądrowa? Putin podał termin
Polityka
Ambasador Brzeziński: Rosyjska inwazja na Ukrainę jest „strategiczną porażką”
Polityka
Hiszpania: Polityk nazwała rywala "żydowskim nazistą". "Nie ma nic do Żydów"