Oświadczenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego opublikował w mediach społecznościowych sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

"Dzisiaj Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać. Skoro wpłata na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy zamyka mój kontrowersyjny spór z Radosławem Sikorskim, czynię to z satysfakcją" - brzmi wpis, zakończony anglojęzycznym skrótem "EOT" (end of topic, koniec tematu).

Czytaj więcej

Oświadczenie Ministerstwa Sprawiedliwości: nowe regulacje to nie Lex Kaczyński

Sobolewski zamieścił kserokopię dowodu wpłaty 50 tys. zł na konto w Narodowym Banku Ukrainy. W tytule przelewu podano, że wpłata ma być przekazana na Siły Zbrojne Ukrainy zgodnie z ofertą Radosława Sikorskiego.

Europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski, były szef MON i były szef MSZ odniósł się do sprawy na Twitterze. "Przyjmuję przeprosiny Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie mnie »zdrajcą dyplomatycznym« w formie wpłaty na walczące w obronie całej Europy siły zbrojne Ukrainy" - zadeklarował. "Cieszę się, że znaleźliśmy patriotyczne rozwiązanie" - dodał.

Czytaj więcej

Sąd zasądził od Kaczyńskiego na rzecz Sikorskiego 708 480 zł

Wcześniej sąd przyznał Sikorskiemu od Kaczyńskiego kwotę ponad 700 tys. zł na pokrycie kosztów opublikowania w jednym z portali przeprosin. Prezes PiS miał przeprosić byłego ministra spraw zagranicznych za publiczne zarzucenie mu "zdrady dyplomatycznej". Sikorski, który pozwał Kaczyńskiego za pomówienie, zadeklarował w styczniu, że odstąpi od dochodzenia roszczeń, jeśli prezes PiS do końca miesiąca dokona wpłaty 50 tys. zł na rzecz ukraińskich sił zbrojnych.