46,7 proc. uczestników sondażu odpowiada, że Ziobro i Solidarna Polska "zdecydowanie" powinni odejść z rządu, a 12,1 proc. uważa, że Ziobro i jego partia "raczej" powinni odejść z rządu.

28,8 proc. badanych uważa, że Ziobro i Solidarna Polska powinni pozostać w rządzie (15 proc. uważa, że Ziobro i Solidarna Polska zdecydowanie nie powinni opuszczać rządu, a 13,8 proc. - że raczej nie powinni go opuszczać).

Czytaj więcej

Michał Kolanko: Przed koalicją rządową trzy ważne sprawdziany, być może końcowe

Spośród zwolenników Zjednoczonej Prawicy 16 proc. uważa, że Ziobro i Solidarna Polska powinni opuścić rząd, a przeciwko temu jest 71 proc. respondentów (30 proc. jest zdecydowanie przeciw, 41 proc. - raczej przeciw).

Proporcje są odwrotne wśród zwolenników opozycji - wśród nich 80 proc. uważa, że Ziobro i Solidarna Polska powinni opuścić rząd, a 8 proc. jest przeciwnego zdania, przy czym tylko 1 proc. wybiera odpowiedź "zdecydowanie nie".

71 proc.

Tylu wyborców Zjednoczonej Prawicy jest przeciw opuszczeniu rządu przez Ziobrę i jego partię

Wśród osób o niesprecyzowanych sympatiach partyjnych 74 proc. respondentów uważa, że Ziobro i Solidarna Polska powinni odejść z rządu (70 proc. wybiera odpowiedź "zdecydowanie tak"). 5 proc. jest przeciwnego zdania.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 2-4 grudnia na grupie 1000 osób.