Reklama

Mazurek o ekspertach: Nie mówiliśmy, że będą pracować za darmo

Rzecznik klubu PiS tłumaczyła kwestię wysokich wynagrodzeń dla ekspertów z sejmowego zespołu zajmującego się sporem wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Aktualizacja: 22.04.2016 18:08 Publikacja: 22.04.2016 17:22

Beata Mazurek

Beata Mazurek

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński 30 marca powołał zespół ekspertów ds. problematyki Trybunału Konstytucyjnego. W oświadczeniu podkreślił, że zespół ma się zająć „szukaniem nowych, racjonalnych dróg rozwiązania" kryzysu związanego z TK. W skład gremium wchodzi 15 prawników, którzy za swoją pracę są bardzo dobrze opłacani. Jak wynika z dokumentów, do których dotarła „Rzeczpospolita", za godzinę konsultacji eksperci otrzymują 300 zł brutto. Mogą też liczyć na zwrot kosztów przejazdów.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Plan Karola Nawrockiego przed spotkaniem z Donaldem Trumpem. Co będzie chciała ugrać Polska?
Polityka
Kaczyński mówi o „podleczeniu” Żurka. Wspomniał też o „kratkach w instytucjach”
Polityka
Hołownia nie chce w Sejmie wystawy Kai Godek. Działaczka mówi o „cenzurze”
Polityka
Dlaczego prezydent zawetował ustawę o pomocy Ukraińcom? Zbigniew Bogucki wyjaśnia motywy
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama