W okręgu wyborczym Wakefield mandat, zwolniony przez posła torysów, zdobył polityk Partii Pracy. Z kolei w okręgu Tiverton and Honiton mandat zdobył polityk Liberalnych Demokratów.

Mandaty w obu okręgach zostały zwolnione po odejściu z Izby Gmin Imrana Ahmada Khana, który został skazany za napaść seksualną na nastolatka i Neila Parisha, który został przyłapany na oglądaniu pornografii w Izbie Gmin.

Wynik wyborów uzupełniających jest kolejnym ciosem dla lidera Partii Konserwatywnej, Borisa Johnsona

Szczególnie bolesna jest dla torysów porażka w okręgu Tiverton and Honiton, w którym kandydaci torysów zdobywali mandaty od ponad stu lat. Teraz mandat w okręgu zdobył Richard Foord, polityk Liberalnych Demokratów, który w pobitym polu pozostawił Helen Hurford, polityk Partii Konserwatywnej.

Z kolei w okręgu Wakefield mandat zdobył Simon Lightwood z Partii Pracy, który pokonał Nadeema Ahmeda z Partii Konserwatywnej.

Wynik wyborów uzupełniających jest kolejnym ciosem dla lidera Partii Konserwatywnej, Borisa Johnsona, który przed kilkoma tygodniami przetrwał głosowanie ws. wotum nieufności, w którym przeciwko niemu zagłosowało 148 parlamentarzystów jego partii.

Czytaj więcej

Godzina prawdy premiera Johnsona. Zostaje na stanowisku